Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKDİM'den dev iftar

Giriş Tarihi: 27.7.2013

AKDİM'in Rixos Premium'da gerçekleştirdiği iftar davetinde kültürlerarası diyalog, barış ve sevgi talepleri dile getirildi

Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi (AKDİM) tarafından iftar programı düzenlendi. Belek Rixos Premium Otel'de düzenlenen iftara Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Antalya milletvekilleri Menderes Türel ile Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve çok sayıda davetli katıldı.

SEVGİYE İHTİYAÇ VAR

Vali Öztürk, çok kıymetli bir varlık olan insanoğlunun hoşgörüye, toleransa, anlayışa ihtiyacı olduğunu söyledi. Türk milletinin kültürünün bütün safhalarında hoşgörü ve anlayışın hakim olduğunu dile getiren Öztürk, "Sadece başka ülkelerin insanları ile değil, ülkemizdeki insanlarla kardeşlik duygusuna ve sevgiye her zamankinden fazla ihtiyacımız var" diye konuştu. Ak Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül ise Antalya'nın bütün kültürlerin bir araya geldiği, adeta Birleşmiş Milletler topluluğunun oluştuğu bir kent haline geldiğini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da kutsal bir ayda diyaloğun öneminden söz edilmesinin güzel olduğunu belirtti. Uluslararası Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rixos Otelleri'nin sahibi Fettah Tamince de rahmet ve bereket ayının herkese güzellik, huzur ve bereket getirmesini temenni etti. Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan İslam ülkelerinde Sünni ve Şii çatışmalarının yaşandığını, Müslüman ülkelerin bulunduğu bölgelerde batı kaynaklı tahriklerle doğal zenginliklerin savaş yoluyla tüketildiğini ileri sürdü. Dünyada bir medeniyetler çatışmasının yaratılmaya çalışıldığına işaret eden Doğan, "Medeniyetler çatışması irdelendiğinde Müslümanlar ile Hristiyanların karşı karşıya getirildiğini görmekteyiz. Böyle bir çatışmada İslam ülkelerinin aleyhinde bir sonuç çıkacağını düşünmekteyiz" dedi. Doğan, İslam'ı tüm insanlığa mal etmenin yollarının aranmasının önemine değindi. İnsanlığın ve özellikle Müslüman ülkelerin İslam'ı yeterince tanımadığını dile getiren Doğan, İslam'ın temelinde insanları sevmenin yer aldığını ve barışın egemen olduğu bir dünya için bu kavramın yaygınlaştırılması gerektiğini kaydetti.

Etkinlikler hız kesmiyor
Deepo Outlet Center'da Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Deepo'da sema gösterisiyle başlayan programda semazenler izleyenleri büyüledi. Outlet Center'da düzünlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında semazenlerin ardından sahne alan halk oyunları ekibi ise gösterileri ile tam not aldı. Halk oyunları ekibi, Ege yöresi Zeybeği'nden Horona, Çiftetelli'den Anadolu Halayı'na kadar Türkiye'nin dört bir yöresinden oyunlar sergiledi. Deepo Outlet'te Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin düzenlenmeye devam edeceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKDİM'den dev iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN