Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düğünden önce böbreğini verdi

Hataylı Cahit Demir böbrek hastası sözlüsü Vecihe Duman'a bir böbreğini verdi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Hataylı kuaför Cahit Demir (25) böbrek hastası sözlüsü Vecihe Duman'a (24) bir böbreğini verdi. Sözlü çift düğün hazırlığı yapmaya başladı. 10 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konulan Duman, diyalize girerek hayatını devam ettirdi. Genç kız 1,5 yıl önce kuaförde Cahit Demir ile tanıştı. Arkadaşlıkları aşka dönüşen Vecihe ve Cahit sözlendi.

ANNE BABASI VEREMEDİ

Cahit Demir düğün hazırlığı yaparken, Duman ailesi kızlarına bir böbreğini vererek sağlığına kavuşmasını istedi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tetkiklerde anne Sabahat ile baba Turan'ın dokuları tutmadığı için böbrek nakli yapılamadı. Bu kötü haberle Vecihe'nin umutları bir anda karardı. Sözlüsünün üzgün olduğunu gören Cahit, bir böbreğini vermek istediğini söyledi.

ETİK KURUL ONAY VERDİ
Yapılan kontrollerin ardından nakilde hiçbir engel olmadığı anlaşıldı. Etik kurul onayının ardından Cahit Demir'den alınan böbrek sözlüsü Vecihe'ye takıldı. İki sevgili birkaç günlük tedavinin ardından hastaneden taburcu edilecek. Kızları Vecihe'nin sağlığına kavuştuğunu gören anne Sabahat ile baba Turan Duman, damat adayları Cahit Demir'e teşekkür etti. Duman ailesi hastaneden taburcu olduktan sonra nişan ve düğünün kısa sürede yapılacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğünden önce böbreğini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN