SDÜ, dışa bağımlılığı bitiriyor

Dışa bağımlılığı azaltacak laboratuvar Isparta'da açıldı. Havacılık, sağlık, savunma sanayisinde kullanılan parçalar SDÜ'de üretilecek

Giriş Tarihi: 29.7.2013
Havacılık, sağlık, savunma sanayisinde kullanılan ve bugüne kadar yurt dışından getirilen birçok parçanın, kurulan Lazer Destekli Direkt Metal İmalat ve Porototip Laboratuvarı ile Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) üretileceği bildirildi.

SDÜ BİLİM ÜSSÜ

SDÜ CAD/CAM Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde Lazer Destekli Direkt Metal İmalat ve Porototip Laboratuvarı'nın açılışı dolayısıyla düzenlenen törene SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İpek ile CAD-CAM Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuz Çolak katıldı. Rektör İbicioğlu, SDÜ'yü bilim ve teknoloji üssü haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Teknolojiyi hayatın her evresine sokmayı hedeflediklerini anlatan İbicioğlu, hayatın her evresinde katma değer ürettiklerinde gelişmiş ülkeleri yakalayacaklarını kaydetti. Lazer Destekli Direkt Metal İmalat ve Porototip Laboratuvarı'nın da teknoloji anlamında kendilerine basamak atlatacağını vurgulayan İbicioğlu, "Laboratuvardaki cihazla bir takım metalik tozlardan bir takım parçaların üretilmesi, özellikle mikro teknolojilerin kullanılması sağlanacak" dedi.

DÜNYADA SAYILI

Merkez Müdürü Çolak ise "Medikal, otomotiv, havacılık, savunma sanayisinde kullanılan parçaların özel malzeme, farklı alaşımlarda üretilmesine imkan veren teknolojiye sahip oluyoruz. Dünyada sayılı üniversitelerde bu teknoloji var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ, dışa bağımlılığı bitiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN