Turizm ulaşımı denetimlerle kontrol altında

Antalya Emniyet Müdürlüğü turizm araçlarına yönelik denetimlerini arttırırken kazalarda yüzde 50 düşüş yaşandığı açıklandı

Giriş Tarihi: 30.7.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Antalyada yaklaşık 5 bin otobüs ve minibüsün turizm taşımacılığı amacıyla yollara çıktığını duyurdu. 2013 yılının ilk 6 ayında turizm taşımacılığının yoğun olduğu özellikle Alanya, Kemer ve Korkuteli güzergahında turizm taşımacılığı yapan 16 bin 986 aracın denetlendiği belirtildi. Bu denetimlerde kural ihlali yaptığı tespit edilen bin 219 sürücüye çeşitli maddelerden cezai işlem uygulandığı da açıklandı.

CEZA ARTTI

Denetimlerin yoğun olduğu 2012 yılının ilk 6 ayına oranla 2013 yılının ilk 6 ayında cezai işlem uygulanan araç sayısında yüzde 32,6'lık artış oldu. Yapılan denetimler sonucunda 2012 yılı ilk 6 ayında turist taşıdıkları tespit edilen turizm araçlarının 6 yaralanmalı kazaya, 2013 yılının ilk 6 ayında ise yüzde 50 azalma ile 3 yaralanmalı kazaya karıştığı belirtildi. Turizm araçlarına yönelik yapılan denetimlerin arttırılması ile sürücülerde yolun her bölgesinde yakalanma algısının en üst seviyeye çıkarılması sağlanırken yapılan eğitimler ve karayolundaki iyileştirmeler sonucunda trafik kazalarında genel anlamda bir düşüş yaşandığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm ulaşımı denetimlerle kontrol altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN