Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneydoğu ezgileri

Muratpaşa Belediyesi '7 Renk Kültür Festivali, Güneydoğu Anadolu Gecesi ile devam etti. Sevilen sanatçıların seslendirdiği ezgilere eşlik eden Başkan Evcilmen, halay çekti

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 7 Renk Kültür Festivali'nin üçüncü gününde gerçekleşen Güneydoğu Anadolu Gecesi, Kent Meydanı'nı dolduran vatandaşlara türkü ziyafeti çekti. Bölgenin sevilen sanatçısı Nihat Akçer'in seslendirdiği türkülerle coşan Antalyalılar, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'le birlikte halay çekti.

SEVGİ VE KÜLTÜR ŞEHRİ

Güneydoğu Anadolu Gecesi'nde sahne alan Udi Yervant Bostancı, geceye renk kattı. Diyarbakır Vakfı Folklor Ekibi'nin halk oyunları gösterisi ise izleyenleri coşturdu. Düzenlenen gece nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve yetkililere teşekkür eden Diyarbakır Vakfı Antalya Şube Başkanı Ragıp Buyurkan, "Diyarbakır yüzyıllar boyunca fikir, sanat ve ticaret merkezi olmuştur. Bugün de sevgi ve kültür şehridir" dedi. Gecenin sonunda Başkan Evcilmen, gecede sahne alan sanatçılara teşekkür çiçeği verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğu ezgileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN