Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Sivriler, masanın altı ve üstü…

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Bıktım, usandım nerelere başvuracağımı şaşırdım; ama şu sivri deyyusları var ya, onlar ısırmaktan usanmadılar… Ayaklarımın her tarafı kıpkırmızı, şişmiş vaziyette… Şerefsizler yukarıdan, önden tek tek gelmedikleri gibi sürekli aşağıdan çalışıyorlar, masanın altında ayaklarımı bir o yana bir bu yana sallamaktan, yorgun düştüm.
Şimdi ne alakası var masanın altının diyebilirsiniz veya böyle düşünebilirsiniz… Çünkü masanın altı nasıl bir alemse, masanın üstü de öyle… Malum Ramazan ayındayız… Geceler de mevsim dolayısıyla epeyce uzun ve sıcak, öyle erkenden de yatılmıyor… Bizler de arkadaşlarla, sahura kadar çay, kahve, meşrubat içip, vakit geçiriyor, okey oynuyoruz… Masanın altında bir yandan ayak hareketleri ile sivrilere feyk atıp, üstünde de kurtlarımızı döküyoruz.
Ama ne mümkün ki bizim Gültekin ağabeyin okey kanunları karşısında durmak… Adam tutmuş her oyunda yeni bir kanun, kural getiriyor, sen dağıtacaksın, yok sen o taşı açmayacaksın ya da sen bitmeyeceksin gibi hepimizi hallaç pamuğu gibi atıyor. Mübarek sanki Babil Kralı Hammurabi; sürekli kanun üretiyor… Hadi ondan kurtardık derken, bu kez Celal ağabey (namı diğer enişte) ile uğraşıyoruz.
Kendileri enflasyonun bizim sitedeki temsilcisi gibi, ne zaman elinde sayı kalsa tek haneli… Neyse İstanbul'a döndü ama, tahtını bu kez kayınbiraderi Bilgin babaya bıraktı, uğraş uğraşabilirsen! Serdar desen ayrı dert, masanın garantörü, oturduğu an itibarıyla oyunun onda kalmaması için hiçbir sebep yok… Halis bey arkasına almış Karadenizliler Derneği'ni oyna oynayabilirsen; işi gücü temsil yeteneğini konuşturarak okey atmak…
Zekai bey desen; bekle bekleyebilirsen, orucu açtıktan sonra mutlaka hanımı ile iki çay içtikten sonra ancak teşrif ediyor. Yönetici eküriler, Turgut ve Mehmet ağabeyler ise ayrı havada, tek tek masaları kontrol edip, hijyen mi diye not tutuyorlar, nasıl havuz temiz ise masalar da tertemiz olacak diye Metin'in başında boza pişiriyorlar. Bu arada sivriler filo halinde saldırıya geçtiklerinde de bu sefer biz yönetime koro halinde "Yönetim buraya sivriler dışarıya" diye karşılık veriyoruz.
Tam bu sırada Aydın beyimiz görünüyor, kolunda tansiyon aleti, belinde aparatı sürekli tansiyonu ölçülüyor. Ancak doktoru geçenlerde merak etmiş "Saat 21.30 ile 24.00 arasında ne yaptın" diye sormuş… Adamcağız ayıp olur diye "Arkadaşlarla okey oynadık" diyememiş, doktora bakıp "Acaba o saatlerde ne oldu" diye sormuş. Doktordan yanıt: "Bu saatler arasında sürekli tansiyonun bir inip bir çıkmış" deyince kıpkırmızı kesilmiş. Bu arada bir baktık ki Hasan çay servisi yaparken, masaların raportörü Bora ağabeyine sürekli kıyak geçiyor, meyvenin hası, kuruyemişin tazesi hep ona gidiyor. Eee akıllı çocuk yarın öbür gün oynarsa nasıl olsa çeteleyi Bora ağabeyi tutuyor, "Belki bana da o bir kıyak yapar" diye düşünmüş olmalı…
Nurullah ayrı bir alem, bir görünüyor bir kayboluyor, işi gücü taş takip etmek ondan diye düşündük, taşı uzun atan varsa peşinden koşuyor kayboluyor diye takılıyoruz.
Lojistik destek dört dörtlük, sağ olsun Abidin sabah erkenden açıyor dükkanı gece geç vakitlere kadar adamları sürekli serviste… Tabi bu arada hanımlardan gelen "Sahur yemeği masada bekliyor" mesajı veya telefonu külliyen hepimizi alarma geçiriyor, herkes evlerinin yolunu tutuyor. Bir Ramazan akşamı da keyif ile sona eriyor derken sivrilerin soktuğu yerler kaşınmaya başlıyor "Hay bu işi kotaramayanın" diye sallayacakken Mübarek Ramazan ayı aklımıza geliyor, yetkililerin kulaklarını çınlatmaktan bir süreliğine uzak duruyoruz. Ama işin peşini bırakacak değilim, bu sivrilerin müsebbiplerinin benden çekeceği var.
Buyurun size içinde siyaset olmayan bir yazı… Ramazan ayının hatırına bazılarını es geçtik!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Sivriler, masanın altı ve üstü…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN