Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DTO'dan sürpriz atak

Giriş Tarihi: 3.8.2013

DTO, BAKA'nın desteği ile dünyada sadece Meksika'da Karaib Denizi'nde bulunan Sualtı Müzesi'nin bir benzerini Antalya'da kurmayı hedefliyor

Ddeniz Ticaret Odası Antalya Şubesi, dünyada sadece Meksika'da Karaib Denizi'nde bulunan Sualtı Müzesi'nin bir benzerini Antalya'da kurmayı hedefliyor. Sualtı sporculuğunun gelişmesi, Antalya'nın bir dalış merkezi haline gelmesi amaçlanan proje için Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ile görüşmeler başladı. Antalya'da bu müze için düşünülen bölge ise Side.

DÜNYA ÇAPINDA TANITIM

Konuyla ilgili bilgi veren Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu, müzenin hem Antalya için hem de bölgenin sualtı turizm potansiyeli için dünya çapında önemli bir tanıtım imkanı sağlayacağını vurguladı. Kendiroğlu, projenin hayata geçmesi halinde Antalya'nın dalış turizminde çağ atlayacağını savundu.

12 AY TURİZM İÇİN
Konuyla ilgili BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ile görüştüklerini anlatan Kendiroğlu, "Oldukça olumlu yaklaşıldı" dedi. Turizmin 12 aya yayılması kapsamında olan destek paketi için müracaat etmeye hazırlandıklarını söyleyen Kendiroğlu,sualtı müzesi için proje çalışması yapacaklarını duyurdu.

MEKSİKA'DA 400 FİGÜR VAR
Meksika'da Cancun yakınlarında yer alan dünyanın ilk sualtı müzesinde, 400 figür yer alıyor. Mercan kayalıkları ve deniz canlılarına dikkat çekmek, doğal çevrenin korunması karşı bir bilinç oluşması amacıyla hayata geçen müze projesi aynı zamanda dünya genelindeki sualtı sporcularını kendisine çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DTO'dan sürpriz atak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN