Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teşvik istihdam getirdi

Türkiye genelindeki teşvikli yatırımdan Antalya'nın aldığı pay yüzde 2.9'da kalırken, bu yatırımların sağladığı istihdamdaki payı ise yüzde 4.6'ya ulaştı

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Batı Akdeniz Bölgesi yılın ilk 5 aylık döneminde 44'ü Antalya'da olmak üzere, 69 yatırım teşvik belgesinden yararlandı. Geçen yılın aynı döneminde de Antalya'da teşvikli yatırım sayısı 44'tü. Isparta- Burdur'da ise geçen yıl Ocak- Mayıs döneminde 11 olan teşvikli yatırım sayısı, bu yılın aynı döneminde 25'e ulaştı.

1.97 MİLYONLUK YATIRIM

Teşvikli yatırım tutarı, Antalya'da 1 milyon 97 bin lira olurken, Batı Akdeniz Bölgesi'nde 1 milyon 267 bin lira oldu. Geçen yıl 5 aylık dönemde 50 bin liralık teşvikli yatırım alan Isparta ve Burdur, bu yıl aynı dönemde 170 bin liralık yatırım teşviki aldı. Türkiye'de 76 bin 521 kişiye istihdam sağlandı. Antalya'da ise teşvikli yatırımla sağlanan istihdam 3 bin 486. Bu veriler, Antalya'ya yatırımın istihdam olarak geri döndüğünü gösteriyor. Antalya'nın Türkiye genelindeki yatırımdan aldığı pay yüzde 2,9'da kalırken, istihdamda ise Antalya'nın payı ise yüzde 4,6 oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşvik istihdam getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN