Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizimkilerin tercihi Antalya

Tatil süresinin kısa olması ve euro kurunun yüksek olması nedeniyle Avrupa turlarından yurtiçi turlarına talep kayması yaşandı. Ramazan Bayramı'nda tatilin adresi Antalya

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Ramazan Bayramı'nda tatilin adresi Antalya olacak. Ramazan Bayramı, 8-11 Ağustos aralığında üç günlük bir dönemi kapsıyor. Tatil süresinin kısa olması ve euro kurunun yüksek olması nedeniyle Avrupa turlarından yurtiçi turlara talep kayması yaşandı. Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda 2,2 TL olan euro kuru, bu yıl 2,5 TL bandında seyrediyor. 2 bin euroluk bir tatilde, fiyat farkı 600 liraya kadar ulaşıyor.

THY EK SEFER DÜZENLEDİ

Yurt içi turlarında en çok talep alan destinasyon ise Antalya oldu. Yaz sezonu nedeniyle doluluk sorunu yaşanmayan oteller, bayram döneminde yüzde 100 doluluğa ulaşacak. Türk Hava Yolları, Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak için 61 yurtiçi ek sefer düzenleme kararı aldı. Ek seferlerin büyük bölümünü Antalya oluşturdu.

200 BİN KİŞİ TATİLDE

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, bayramda 200 bine yakın kişinin seyahat acenteleri üzerinden tatile çıkacağını söyledi. Tatilin 3 gün olduğunu ancak misafirlerin yaz tatili ile birleştirerek tatillerini uzattıklarını anlatan Vardar, "Bu nedenle ortalama tatil süresi 6 gece olacak. Başta Antalya olmak üzere güney sahilindeki otellere yoğun talep var. Bayram döneminde otel dolulukları yüzde yüze ulaşacak" diye konuştu.

Kurban Bayramı final olacak
RAMAZAN Bayramı'nda yüksek sezon olması nedeniyle, oteller yerli misafirlere yönelik sanatçılı programlara yer vermiyor. Ancak yurtdışında talebin düştüğü Ekim ayına denk gelen ve 9 günlük bir süreyi kapsayan Kurban Bayramı'nda ise Antalya'da 5 yıldızlı otellerde bol "yıldızlı" programlar düzenlenecek. Oteller, Kurban Bayramı ile sezon finali yapacak. Eylül sonu kapılarını kapatmayı planlayan oteller ise Kurban Bayramı nedeniyle sezonu Ekim sonuna uzatacak.

Doluluk yüksek olacak
AKDENİZ Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Temmuz'la ilgili yüksek beklentilerinin, biraz gecikmeli olarak, bayramda gerçekleşeceğini söyledi. Bayramda Antalya'da dolulukların çok yüksek olacağını ifade eden Çorabatır, "İç pazarın asıl katkısı Kurban Bayramı'nda yaşanacak. Ekim ayında yaşanacak iç pazar hareketi nedeniyle sezonluk çalışan otellerde kapanmaların erteleneceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizimkilerin tercihi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN