Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günaydın'a veryansın

Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Belediye Meclis Üyesi İsmail Tanışman, su baskını ve Gökkubbe çökmesiyle ilgili değerlendirme yaparken Belediye Başkanı Günaydın'ı sert bir dille eleştirdi

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta'da geçtiğimiz günlerde yaşanan Gökkubbe inşaatındaki çökme ilgili ağır eleştirilerde bulundu. Bilgiç, yaşananları, "Yusuf Ziya afetleri" olarak adlandırdı.

ALLAH'IN SOPASI YOK

Ispartalılara geçmiş olsun dileğinde bulunan Bilgiç, "Isparta'da da yaşananlar Yusuf Ziya afetleridir. Doğal afetle, Yusuf Ziya afetini birbirinden ayırmak gerekir. Ben mühendis değilim, çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Rutin hizmetleri yaparken bile sanki çok önemli bir şey yapıyormuş gibi Isparta'ya bir şey bahşediyormuş havası içerisine girerseniz bir takım projeleri 'Bu benim mimari ürünümdür. Bunu kimse yapamaz. Herkas 6 aylık asfalt yapar, ben 60 yıllık asfalt yaparım' derseniz cenabı Allah'ın sopası yok başınıza böyle vurur. Bir yağmur yağar 60 yıllık asfaltlarınız kalkar gider yerinden" dedi.

MİMAR SİNAN MISIN?

Isparta Belediye Başkanı Günaydın'ın kendisini Mimar Sinan'la eş koşmaya başladığını ileri süren Bilgiç, "Isparta, kendi mimari hırslarını tatmin edeceği bir alan bir arena değildir. Hiç kimsenin başkasının canı ile oynamaya hakkı yoktur. Ya Gökkubbe başımıza hakikaten çökseydi? Düşünebiliyormusunuz yüzerce insan içinde, sayın Devlet Bahçeli onun içinde kalsaydı bunun hesabını kim verecekti? 'Isparta'nın zararı yok, sigorta ödüyor' mu diyecekti? Burada ilgili arkadaşların, bu işi bilenlerin açıklamaları var. Projelendirme hatasıdır, sadece imalat hatası değildir. Yanlıştan dönmek gerekiyor. Yakışıksız sözlerle böyle bir meseleyi savunmak olmaz. Bu mimari projeler bu işin ehillerine yaptırılmalıdır. Önümüzdeki seçimlerde Isparta'yı topyekun olarak ehil bir ele teslim edecektir" diye konuştu.

BAŞKAN MEGALOMAN

Isparta Belediye Meclisi'nin Ak Partili üyesi İsmail Tanışman da Başkan Günaydın'a yüklendi. Gökkubbe inşaatındaki göçme olayıyla ilgili olarak, "Çiziminden- yapımına kadar buram buram belediye başkanımızın yüksek fantezileri kokan Gökkubbe Isparta'nın başına çöktü" dedi. Günaydın'ı megalomanlıkla suçlayan Tanışman, "Isparta Isparta olalı böyle bir fantastik, megaloman ve egosu yükseklerde birini gördü mü, Günaydın'dan başka? Günaydın konuşurken ve anlatırken uçuk-kaçık fikirlerin, fantezilerin ve hayallerin aralarında dolaşıp duruyor. En büyük ve en yüksek mimarlığını siyaseten ranta çevirmeyi kendisine ibadet edinmiş gibi" yorumunu yaptı.

GÜNDEM OLACAKTIK
Tanışman, Gökkubbe inşatının çökmesiyle ilgili ise, "Allah'tan Gökkubbe başımıza Sayın Bahçeli beyin yapacağı açılış töreninde göçmedi. Allah muhafaza, Türkiye gündemine giremeyen orta halli Isparta şehri 'Gökkubbe Devlet'in başına göçtü!' şeklinde günlerce gündemden inmez dururdu. O zaman herkes daha fazla üzülürdü. Şimdi de üzgünüz, şehrin imkânları heba oluyor diye"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günaydın'a veryansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN