Kaşık havaları Kepez'de

Kaşık oyunu folklor gösterisinin, mahalli sanatçıların konserlerinin yer aldığı Konyalılar Gecesi, Kepez Belediyesi Ramazan Etkinliği'ne renk kattı

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Hemşehri derneklerine, yöresel kültürlerini tanıtma imkânı sunan Kepez Belediyesi'nin Ramazan etkinliğinde "Konyalılar Gecesi" düzenlendi. Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Antalya Konyalılar Derneği'nin organize ettiği gecede, Konya'nın müzik ve halk dansları kültürü eşliğinde Ramazan'ın sevinci paylaşıldı. Gecede, Konyalı sanatçılar Pınar Koç ve Sami Çelik sahne aldı. Etkinliği izleyen Antalya'da yaşayan Konyalılar da mahalli sanatçıların seslendirdiği türkülerle memleket hasretlerini giderdi.

GENİŞ KATILIM

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Güliz Yılman da etkinliğe katılarak, Konyalıların coşkusuna ortak oldu. Antalya Konyalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, Kepez Belediyesi'nin Ramazan etkinliğinde ikinci kez coşkulu bir şekilde Konyalılar Gecesi düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

KEPEZ'DE ŞEB-İ ARUS

Konyalılar Derneği ile iki şehir arasındaki kardeşliği pekiştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarına değinen Tütüncü, bu çalışmaların en güzelinin de Şeb-i Arus törenleri olduğunu söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, "Konyalılar Derneği ile Konya'daki gibi Şeb-i Arus etkinliği düzenliyoruz. Gönüller sultanı Mevlana'yı, Konya kültürünü Antalya'da yaşatıyoruz" dedi.

ANTALYA VE KONYA KARDEŞTİR
Başkan Tütüncü Konyalılara "Sevgili hemşerilerim" diye seslenerek, "Sizlere sevgili hemşerilerim, diyorum. Çünkü biz, aynı coğrafyanın, aynı bölgenin, aynı toprağın insanlarıyız. Kültürlerimiz aynı ve tarihi kök bağlarımıza bakarsak, iki şehir Anadolu Selçuklu döneminden bu yana et-tırnak gibi kardeştirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaşık havaları Kepez'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN