Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyete pazarında bayram alışverişi

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala pazar yerlerindeki hareketlilik de artmaya başladı. Vatandaş bayram için Sosyete Pazarı'nı tercih etti

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Antalya'da uzun yıllar Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi bitişiğine kurulan ve halk arasında sosyete pazarı olarak anılan Cumartesi Pazarı, bu bayram öncesinde de pek çok kişinin tercihi oldu. Sosyete pazarı kısa süre önce yaşanan yer değişikliğinin ardından eski hareketli günlerini özlese de Ramazan Bayramı'ndan önceki son gününde hareketten nasibini aldı. Pazar esnafı ise hem sıcak hem de yer değişikliği nedeniyle yaşanan sıkıntının gün geçtikçe aşılacağına inandıklarını belirtti. 13 yıldır sosyete pazarında tezgah açtığını pazar yerinin yeni yerine taşındıktan sonra işlerinde önemli bir düşüş yaşandığını söyleyen Bilal Kara, "Konum olarak eski yerimize uzak değiliz ama satış yapan pazarcıların yerleri değişti. Devamlı müşterilerimiz bizleri bulmakta zorlanıyor" dedi.

ESNAFIN YERİ DEĞİŞTİ

Pazarcı Kazım Ayaz ise, "Pazar nerdeyse aynı yerde sayılır ama hepimizin yerleri değişti. Müşterini ayağı alışmıştı. Yeni yerimizi öğrenmeleri zaman alır" diye konuştu.

SICAK VE ORUÇ BİRLEŞİNCE
Şirinyalı Mahallesi'nde oturduğunu ve uzun yıllardır alışverişini Cumartesi Pazarı'ndan yaptığını belirten emekli öğretmen Nilgün Kahraman, pazar yerinin değişmesinden memnun olduklarını fakat halen bazı aksaklıkların olduğunu ifade etti. Pazarın yeni yerine taşınmasının ardından daha sık alışverişe geldiğini anlatan işletmeci Aynur Özdemir ise "Pazarda bir durgunluk var ama hava sıcak ve insanlar oruç tutuyor. Bu yüzden" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyete pazarında bayram alışverişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN