3 gün ücretsiz ulaşım

Giriş Tarihi: 6.8.2013

40 kırmızı otobüs, Kepezaltı-Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren tramvay, bayram boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı için önlemler aldı. Zabıta, İtfaiye, ASAT başta olmak üzere birçok birim Bayram süresince görev başında olacak. Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığı'nda çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle arife günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini yoğunlaştıracak. Zabıta ekipleri, Uncalı ve Andızlı mezarlıklarında da gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini 249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.

ULAŞIM ÜCRETSİZ

Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşımı rahatlatmak için aldığı resmi plakalı 40 adet kırmızı otobüs, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı, 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.

ASAT'TA NÖBETÇİ EKİP

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında nöbetçi ekip bulunduracak. ASAT yetkilileri, herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabileceklerini kaydetti.

İTFAİYE GÖREV BAŞINDA
İtfaiye Dairesi Başkanlığı bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, 265 personelle 24 saat çalışacak. Merkez Grup başta olmak üzere, Cumhuriyet İtfaiye İstasyonu, Fener, Döşemealtı, Varsak, Aksu, Beldibi, Kaleiçi, Çamlıbel, Gürsu, Kundu grupları ve motorize ekipler, 24 saat hazır olacak.

MEZARLIKLARDA DİN GÖREVLİLERİ HAZIR

Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında arife günü ve bayramda 16 din görevlisi hazır bekleyecek. Mezarlıklarda vatandaşlara şeker ikram edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 gün ücretsiz ulaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN