Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Koşa koşa gelirim

Giriş Tarihi: 7.8.2013

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel "Başbakanımızın takdiri benim Antalya'da görev yapmam olursa Antalya'ya koşa koşa gelirim" dedi

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, ART'de yayınlanan Net Yanıt programına katıldı. İdris Taş'ın sunduğu programda Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve İdris Taş'ın sorularını yanıtlayan Türel, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili düşüncelerini açıkladı.
İSİMLER
BELLİ DEĞİL

Antalya dahil henüz hiçbir belediye başkan adayının isminin belli olmadığını söyleyen Türel, adayların Ağustos ayı sonlarına doğru belirlenmeye başlanacağını ve adaylığı netleşen isimleri kamuoyuna bekletmeden açıklayacaklarını belirtti. Seçim süreciyle ilgili takvim çalışmasının devam ettiğini hatırlatan Türel, "Seçim kampanyası süresinde adayların her yere ulaşabilmesi için adaylarımızı erken tespit etme niyetimiz var. Sanırım bayramdan sonra adaylarımızı açıklamaya başlarız. Ama bu konuda bir kriterimiz yok. Karar verdiğimiz yeri açıklayacağız. Bu ilçe belediyesi de olabilir, belde belediyesi de büyükşehir belediyesi de olur. Bu konuda hiçbir kriterimiz yok" dedi.

AK PARTİ ÖNDE

Anket çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Türel, anketlerden çıkan sonuçlara vatandaşların isteklerini öğrenip, uygulamaya geçtiklerini aktardı. Anketlere göre AK Parti'nin Antalya'da önde olduğunu anlatan Türel, "Biz anketleri bugünkü siyasal sonuçları görmek için yaptırmıyoruz, milletimizin bize vereceği istikameti tespit etmek için yaptırıyoruz. Milletin ne düşündüğünü ölçmek için yapıyoruz. O yüzden halkın teveccühüne mashar olmuş kişileri bulmaya çalışacağız. Bunun için en bilimsel çalışma anketler. Antalya'da yaptırdığımız bütün anketlerde AK Parti yüzde 7 civarında birinci parti. Sorulan soru şu: "Yerel yönetimlerde aşağıdaki hangi partiye oy verirsiniz?" ve burada AK Parti büyükşehir sınırlarında 12 Haziran genel seçimlerindeki siyasi tablo aşağı yukarı korunuyor" şeklinde konuştu. AGC Başkanı Mevlüt Yeni'nin "Sizin gönlünüzde önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya'ya geri dönüp, büyükşehir belediye başkanlığı yapmak var mı? Aday olacak mısınız?" sorusuna net bir yanıt vereceğini söyleyen Türel, sözlerine şekilde devam etti: "Bu konuda ilk defa bu kadar net yanıt vereceğim. Ben Antalya'ya hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşan bir insanım. İnsanın kendi memleketine hizmet etmesi kadar onurlu bir görev olamaz. Anketler vasıtasıyla vatandaşın isteklerini dinliyoruz. Eğer vatandaşın böyle bir talebi olursa ve Sayın Başbakanımızın takdiri benim Antalya'da görev yapmam hususunda olursa, ben Antalya'da koşa koşa görev yaparım"

MAKAM SEVDASI

Yeni'nin "Başbakan size Turizm Bakanı mı yoksa belediye başkanı mı olmak istersiniz diye sorsa ne cevap verirdiniz?" soru üzerine Menderes Türel, adaylığa sıcak baktığını şu sözlerle dile getirdi: "Bırakın milletvekilliğini birkaç bakanlığını bile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na değişmem" yanıtını verdi.

KEMER'DE HES OLMAYABİLİR
Programda ayrıca Kemer bölgesinde yapılması planlanan HES projeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Türel, "Çevre olmadan turizm olmaz. Kemer'deki HES projesi çevre duyarlılıkları dikkate alınmak suretiyle projenin hayata geçirilmesi hususunda ÇED raporunun alınması yönünde bir engel ortaya çıktı ve o projenin uygulanması şu an itibariyle pek mümkün görünmüyor. Enerji ihtiyacımız kapatacağız diye çevreyi kırıp dökersek o zaman o enerjiyi kullanacak yer bulamayız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Koşa koşa gelirim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN