Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrama özel Huzur Planları

Antalya'da 8-11 Ağustos tarihleri arasında emniyet, asayiş, trafik tertip ve tedbirleri artırılarak, bayram boyunca 'Huzur Planları' uygulanacak

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla, 8-11 Ağustos tarihleri arasında emniyet, asayiş, trafik tertip ve tedbirleri arttıracak. Bayram boyunca "Huzur Planları" uygulanacak. Bayram süresince kalabalık cadde ve sokaklar, toplu taşıma araçları ile duraklar, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, eğlence ve dinlence yerleri, piknik alanları, terminaller, limanlar gibi halkın yoğun olarak bulunacağı yerlerde, olası yankesicilik, kapkaç, hırsızlık ve gasp olaylarına karşı yıldırım ekipleri ve güven timlerinden oluşan yaya ve motorize ekipler görevlendirilecek.

EKİP SAYISI ARTTIRILDI
Ayrıca, hava ve deniz limanları, otogar gibi yerlerde de yolcu kapasitesi artması nedeniyle görevli personele ek olarak yaya ve motorize ekip sayıları arttırılacak.

FİTRE VE ZEKAT

Ramazan Bayramı dolayısı ile vatandaşların dini duygularını istismar ederek, fitre ve zekat adı altında bazı kişi ve kuruluşlar tarafından yasal olmayan şekilde toplanabilecek her türlü yardım ve bağışların önlenmesi için de gerekli çalışmalar yapılacak.

RADAR KONTROLÜ VAR

Trafik kazalarının önüne geçilebilmesi amacıyla da trafiğin tanzimi ve denetimi ile görevli ekiplere takviye personel görevlendirmesi yapılarak önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekipler konuşlandırılacaki. Açıklamada, "Radarla hız tespit ekiplerince, hız ihlali ve bu ihlaller sonucu trafik kazalarının meydana geldiği bölgeler ile il merkezine giriş ve çıkış bölgelerinde denetimlere ağırlık verilecek, araç durdurmanın mümkün olmadığı veya risk oluşturduğu durumlarda denetimler, çevirme ekibi bulundurulmaksızın ihlalde bulunan araçların tescil plakasına göre cezai işlem uygulanmak suretiyle gerçekleştirilecektir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrama özel Huzur Planları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN