Salda'ya 5 yıldızlı yatırım Ceysu'dan

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Antalya merkezine 2 saat uzaklıkta Burdur'un Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü'ne, Ceysu ve Ceylan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ceylan 5 yıldızlı otel yatırımı kararı aldı. Temiz ve berrak suya sahip olan, killi çamuruyla şifa dağıtan Türkiye'nin ikinci en derin gölünün turizm alanı ilan edildiğini belirten Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, "Antalyalı işadamı Şükrü Ceylan buraya geldi ve otel yatırımı için bizzat incelemelerde bulundu. Biz de belediye olarak kendisine yardımcı olduk. Doğal Sit alanı ilan edilmesiyle bakir kalmış olan bölgemizin kalkınması için turizmin gelmesini istiyoruz" diye konuştu.

GÖL MANZARALI KAYAK PİSTİ
Göle tepeden bakan alanda kayak da yapıldığını vurgulayan Başkan Özbek, "Dünyada bu kadar net bir göl manzarası olan başka bir kayak merkezi yok" dedi. Bölge nüfusunun yaş ortalamasının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu hatırlatan Özbek, doğa harikası olan beldenin dış turizme de açılmasını çok istediklerini vurguladı. Türkiye'nin en temiz gölünden çıkan killi çamurun çeşitli cilt hastalıklarında iyileştirici özelliği olduğunu belirten Özbek, beyaz göl kumunun bilinen başka bir örneğinin Mars gezegeninde görüldüğünü söyledi.

ULUSLARARASI ÖNEMİ VAR

Yaz aylarında Antalyalıların Korkuteli üzerinden gittiği Yeşilova'nın temiz havasından, daha çok Burdur ve Denizliler yararlanıyor. Özelikle nefes darlığı çekenlerin ve kaynak sularından içerek şifa bulmak isteyenlerin gittiği gölde, pasbaş, patka ve dikkuyruk ördeklerin bulunması bölgenin uluslararası önem arz etmesinin nedenlerinden.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salda'ya 5 yıldızlı yatırım Ceysu'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN