Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta Üretici Pazarı'nda kriz

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Isparta'da kurulduğu günden bu yana sorunların bir türlü bitmediği üretici pazarında yeni bir sıkıntı gündemde. Otel Isparta'nın arkasındaki alana kurulan üretici pazarında ortam gerildi. Ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen vatandaşlar çevre esnafın zulmüne maruz kaldıklarını iddia ediyor.

'BU NASIL ZABITALIK'
Konuyu yakından takip ettiklerini ve bu sorunun giderek büyüdüğünü ifade eden Isparta Ziraat Odası Başkanı Bayram Kutlu, bayramdan sonra tüm ağırlıklarını buraya vereceklerini söyledi. Kutlu, "Oradaki esnaf caddenin ortasına kadar yayılıyor. Esnaf ne için ruhsat alır? Dükkanının içinde ürün satabilmek için. Ancak Üretici Pazarı'nın olduğu yerde dükkân sahibi esnaf, kaldırımları dolduruyor. Konuyu zabıta müdürüyle görüştüm. Kendilerine 'köylü üreticilerin üst üste durduğunu' gösterdim. 'Bunları kaldırın' dedim. 'Bizim boyumuzu aşıyor' dediler. Nasıl bir zabıtalık, nasıl bir görev bu? Yer paylaşımı yüzünden kavgalar çıkıyor" dedi.

PAZARI TAŞINMALI

Belediyenin ezbere iş yaptığını ileri süren Başkan Kutlu, "Üretici pazarının neredeyse yarısı manav! Üretici Pazarı adeta manav pazarı oldu. Zabıta ceza yazdığını söylüyor. Ancak ceza yazılsa bir daha aynı hatayı yapmazlar. 'Ziraat Odası'ndan üretici belgesi almış' diyorlar. Bizden belge aldıysa şu anda Isparta'da domates, acur, salatalık, erik, kayısı var. Ama halden alıp geliyorlar. Örneğin incir satıyorlar. İncir Isparta'da yetişen bir ürün değil. Zabıta Müdürü'ne Üretici Pazar yerinin değişmesi gerektiğini söyledim. Halı Sarayı'nın içinde bir Üretici Pazarı kurulabilir" diye konuştu. Kutlu, konuyu gündemden düşürmeyeceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta Üretici Pazarı'nda kriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN