Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memleket için varım

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki '4. Manavgat Buluşması'na katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, memleket kazanacaksa kaybetmeye her zaman hazır olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen '4. Manavgat Buluşması' etkinliğinde, siyasetten turizme, ekonomiden yerel seçime kadar her alanla ilgili görüşlerini açıkladı.

BU YÜZDEN ELEŞTİRİLDİM

Lake Riverside Otel'de gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, siyasilerin seçildikten sonra siyasi rozetlerini seçilmiş oldukları kurumların kapısına bırakmak zorunda olduklarını söyledi. Türel, "Ben belediye başkanlığı görevini yaptığım süreçte de bunu söyledim ve uyguladım. Hatta uyguladığım için de zaman zaman eleştirildim. Antalya'da en az oy aldığım ilçeye en çok hizmeti yapmakla eleştirildim. Ama beni eleştiren çevrelere hiçbir zaman hak vermedim, kulak asmadım. Çünkü biz bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Herkesin milletvekiliyiz. Ve bu çerçevede hizmetlerimizi yürütmek zorundayız" dedi.

HİZMET İÇİN VARIZ

Belediye başkanlığının çok kolay bir iş olmadığını ifade eden Türel, "Bizler tabii ki bürokrasi ile birlikte siyaset kurumu olarak ülkemize hizmet etmek için gayret ederiz. hatta ve hatta daha geçtiğimiz aylarda gelir gelmez hemen onu sordum ben ile farklı siyasi partilere mensup olmamıza rağmen Manavgat'ın bir kredi meselesi ile fevkalade medeni bir şekilde yapmış olduğu yardım talebini de derhal kendi üzerime düşen görevi yerine getirmek suretiyle farklı bir partinin belediye başkanı diye hiç düşünmeden ben elimden gelen desteği verdim" diye konuştu.

HİÇ HESABIM OLMADI

Hiçbir zaman koltuk hırsı olmadığını vurgulayan Türel şunları söyledi: "Ben belediye başkanlığım boyunca da hep söyledim. Kendi şehrim kazanacaksa ben kaybetmeye her zaman hazırım dedim. O yüzden biz siyaseti memlekete hizmet etmek için yapıyoruz. Bir daha belediye başkanı bir daha milletvekili olmak hesabımızda hiç bir zaman yer almamıştır. Bundan sonra da yer almayacaktır. Mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Aman bu buluşmalardan vazgeçmeyin. Ve bu buluşmalarda Manavgat'ın geleceğine yönelik yol haritasının temel taşlarını hep birlikte döşeyelim."

MANAVGATLILARA ÖVGÜ
Türel, "Bugün 4 milyon turist ağırlayan, 3 milyar dolar katkı sağlayan önemli bir turizm destinasyonunda birlikteyiz. Turizm sektörü içerisinde yatırımcıların ve işletmecilerin yüzde 60'ının Manavgatlı olması burasının farkını ortaya koyuyor. Manavgatlılar kendi doğdukları büyüdükleri topraklara sahip çıkıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memleket için varım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN