Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanlar ağaç evleri çok sevdi

Yabancı turistlerin tatil tercihlerinin ilk sıralarında yer alan Kadir'in Ağaç Evleri'ni en çok Almanlar ziyaret ediyor. Farklı ülkelerden gelen konuklar birbirleriyle dost oluyor

Giriş Tarihi: 12.8.2013
2007 yılında meydana gelen büyük yangında tamamına yakını kül olan Kadir'in Ağaç Evleri, kısa sürede eski günlerine geri döndü. Felaketi duyan ve destek vermek isteyen binlerce kişinin kendi evlerindeki antika eşyaları göndererek pansiyonun tadilatına yardım etmesiyle başlayan sürecin sonucunda kapılarını Türk turizmine yeniden açan Kadir'in Ağaç Evleri, yılda 50 bin kişiye ev sahipliği yapıyor.

80 ÜLKEDEN ZİYARETÇİ

Dünyanın yaklaşık 80 ülkesinden ziyaretçilerinin bulunduğunu belirten işletme sahibi Kadir Kaya, konuklarının yüzde 70'ini yabancı turistlerin oluşturduğunu söyledi. Yerli turistlerin genellikle okulların tatile girdiği dönemlerde konakladığını aktaran Kaya, en çok yabancı turistin ise Almanya ve Slovenya'dan geldiğini ifade etti.

ALMANLAR ZİRVEDE

Geçmiş yıllarda en çok turistin Avustralya, Yeni Zellenda ve İngiltere'den geldiğini aktaran Kaya, rezervasyonların büyük çoğunluğunun internet üzerinden yapıldığını belirtti. Kaya, "Daha önceleri Alman turistlerle karavan ve çadır turizmi yapıyordum. Yugoslavya yolunun riskli olması nedeniyle yol kapandı ve Almanlar otellere yöneldi. Ben burada Almanlara alternatif bir yol sundum. Doğal, birebir bizim yaşamımızı birleştiren bir konsept oluşturdum. Burada asla yerli yabancı diye bir ayrım yoktur. Burada konakladıkları süre içerisinde hem doğa ile iç içe oluyorlar hem de samimi bir ortamda farklı dostluklar kuruyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanlar ağaç evleri çok sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN