Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kadar da olmaz

Giriş Tarihi: 12.8.2013

Türkiye'nin en fazla motosikletinin bulunduğu il olan Antalya'da sürücüler adeta Azrail ile kovalamaca oynuyor

Trafik güvenliğinin insanı eğitmekle oluşacağına inanan uzmanlar, eğitimlerini çocukların üzerinde yoğunlaştırırken, Antalya sokaklarında bunun tam tersi manzaralar göze çarpıyor Uzmanların trafik kurallarını çocuklara küçük yaşlarda aşılayarak daha bilinçli bir nesil yetiştirme çabası, bilinçsiz ve sorumsuz ebeveynlere takılıyor.

3 MİNİK YÜREK

Trafiğin oldukça yoğun olduğu saatlerde Yener Ulusoy Bulvarı üzerinde seyir halinde olan motosiklet sürücüsü, Kendi çocukları olduğu tahmin edilen küçük yaşlardaki 3 kız çocuğunu kask dahil hiçbir güvenlik önlemi almadan motosikletinin arkasına bindirerek trafik kurallarını hiçe saydığını tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdi. Kendisiyle birlikte arkasındaki 3 küçük çocuğu ölümle burun buruna getiren sürücü, tüm hatalarına rağmen, yaşanacak tehlikeleri hiçe sayarak yoluna devam etti.

54 BİN KONTROL

Bu tür sürücülerin seyir halinde olan diğer masum insanların canlarına kast etmesini önlemek için denetimlerini gün boyu sürdüren trafik ekipleri, 2013 yılının ilk 6 ayında toplam, 54 bin 268 motosiklet sürücüsünü kontrol etti. Yapılan kontrollerde 12 bin 638 sürücünün kural ihlali yaptığı tespit edilerek 2 milyon 796 bin 783 lira para cezası kesildi.

KASK TAKMIYORUZ
Yapılan denetimlerden elde edilen istatistiklere göre Antalyalı motosiklet sürücülerinin kask takma bilincine henüz erişemedikleri ortaya çıktı. 3 bin 791 sürücünün kask takmadığı trafiğe çıktığı belirlenirken, bin 659 sürücünün de ehliyetsiz araç kullandığı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra bin 548 sürücü araç muayenesini yaptırmadığı, 773 sürücünün yetersiz ehliyet ile motosiklet kullandığı, 363 sürücünün kırmızı ışık kurallarına uymadığı tespit edildi.

2 KİŞİ ÖLDÜ

Yapılan tüm uyarı ve denetimlere rağmen, 2013'ün ilk yarısında Antalya genelinde 611 motosiklet kazası yaşandı. Meydana gelen kazalarda 778 kişi yaralanırken 2 motosiklet sürücüsü de hayatını kaybetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kadar da olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN