Sevginin gücüyle 3 kez kanseri yendi

Giriş Tarihi: 13.8.2013
Antalya'da testis kanseri için gittiği hastanede sol ve sağ akciğerlerinde tümör belirlenen, tedavi olduğunu düşündüğü anda beyninde tümör saptanan 42 yaşındaki Mazlum Sarıarslan, umutların tükendiği anda eşinin sevgisiyle hayata tutundu.

AĞRILARLA ÇIKTI
Sarıarslan, 2005 yılında bisikletten düştükten sonra kasıklarındaki ağrı şikayetiyle gittiği hastanede testis kanseri olduğunu öğrendi. Kemoterapi tedavisi ile kanserden kurtulan Sarıarslan'ın kontrolleri sırasında, sol ve sağ akciğerlerinde tümör belirlendi. AÜ Hastanesine başvuran ve önce sol, 2 ay sonra da sağ akciğerinden ameliyat edilerek tümörden kurtulan Sarıarslan, 1 yıl tedavi için kaldığı hastaneden taburcu edildi. Kanseri yendiği umuduyla evine giden Sarıarslan, 3 ay sonra geçirdiği felç sonucu yatağa bağımlı hale geldi ve beyninde tümör saptandı. Yeniden kemoterapi tedavisi görmeye başlayan Sarıarslan, yaşama dair umudunun kalmadığı dönemde 4'üncü büyük ameliyatını geçirdi. Beynindeki tümör alınan Sarıarslan, 6 ay boyunca fizik tedavi görerek iyileşti. Sarıarslan, kanser hastalarına hayatı gırgıra almalarını tavsiye etti.

SEVGİ ONU AYAKTA TUTU
Kanserle mücadelesinden zaferle ayrılan Sarıarslan, hastalığı döneminde en büyük desteği eşinden gördüğünü vurguladı. Yoğun bakımda kaldığını, umutsuzluğa kapıldığını ancak bir an bile eşinin kendisini yalnız bırakmadığını dile getiren Sarıarslan, "Herkes benden umudunu kesmişti, ben bile ama eşim hiç vazgeçmedi. Sevgimizin gücü beni ayakta tuttu. Bugün yaşıyorsam eşime borçluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevginin gücüyle 3 kez kanseri yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN