Sokak festivali seneye

Giriş Tarihi: 13.8.2013

POYD'un turizmin kent merkezine yayılması amacıyla düzenlemeyi planladığı sokak festivali gelecek seneye kaldı. POYD Başkanı Kızıldağ, sponsor aradıklarını söyledi

Antalya'da sokak festivali hayali gelecek seneye kaldı. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) animasyon ve event firmaları ile birlikte yapmayı planladığı sokak festivali bu yıla yetişemedi. POYD Başkanı Ali Kızıldağ, Cumhuriyet Meydanı'nda her hafta iki gün süreyle gerçekleşmesi hedeflenen sokak festivalinin ertelendiğini söyledi.

SORUN BÜTÇE

Bu yıla yetişememesinin nedeninin bütçe yetersizliği olduğunu anlatan Kızıldağ, "Aslında takvimi belirlenmişti. Afişler, posterler bile hazırlanmıştı. Ancak bütçe nedeniyle gelecek yıla kaldı. Alt yapımız hazır. Animasyon ve event şirketlerinden beklediğimizin üzerinde bir ilgi gördük. Gelecek yıl sokak festivalini Antalya'ya kazandırmayı hedefliyoruz. Kızıldağ, yurtdışı fuarlarında ve otellerde bu organizasyonların duyurusunun yapılacağını açıkladı.

AYNI GEMİDEYİZ

Ali Kızıldağ festival bütçesini karşılamak amacıyla sponsor arayışı içinde olduklarını söyledi. Bu konuyla ilgili görüşmelere başladıklarını ifade eden Kızıldağ, "Biz hepimiz bu geminin içerisindeyiz, buradan ekmek yiyoruz. Bu destinasyonun değerini arttırmak ve bu değeri daya yukarı taşımak zorundayız. Biz bu işin bir ucunda olmalıyız" dedi.

ŞEHİRLE BULUŞAMIYOR

Antalya'da animasyon ve event firmalarının otellerde çok büyük organizasyonlara imza attığını ifade eden Kızıldağ, "Ancak bu organizasyonlar bilinmiyor. Kimse farkında değil. Çünkü bu etkinlikler şehirle buluşamıyor" dedi. POYD Başkanı Kızıldağ, sokak festivalinde bu organizasyonun şehirle buluşacağını, yurtdışından getirilen büyük grupların, sirklerin, akrobasi ve dans gösterilerinin olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak festivali seneye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN