Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızını kucağından hiç bırakmıyor

Giriş Tarihi: 14.8.2013
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 25 Eylül 2010 tarihinde Türkiye'de ilk çift kol naklini olan 31 yaşındaki Cihan Topal, yeni kolları ile 6 yaşındaki kızı Necile'yi kucağından hiç bırakmıyor. Kolları yokken, en büyük özleminin kızını doyasıya kucaklamak olduğunu belirten Topal, kızı ile birlikte çektirdiği resimleri sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında takipçileri ile paylaşıyor, nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan'a teşekkür ediyor.

TAM KULLANIYOR

Naklin ardından fizik tedavilerine devam eden Cihan Topal artık iki kolunu da kullanabiliyor. Topal, "Artık isteğim her işi kollarımla yapabiliyorum. Araba kullanmak dahil hiçbir şey engel değil. Nakil olmadan önce hayal gibi geliyordu. Şimdi ben gerçeği yaşıyorum" dedi.

DÜNYA KONUŞUYOR

Türkiye'de ilk kez 25 Eylül 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından, Cihan Topal'a (31) çift kol, dünyada ilk kez 9 Ağustos 2011 tarihinde 22 yaşındaki Derya Sert'e gerçekleştirilen kadavradan rahim nakli, 21 Ocak 2012 tarihinde Uğur Acar'a (20), 15 Mayıs 2012 'da Turan Çolak'a (35) 18 Temmuz 2013 tarihinde Recep Sert'e yapılan tam yüz çene nakilleri dünyanın gözünü Prof. Dr. Ömer Özkan ile eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan'a çevirdi. Prof. Dr. Ömer Özkan, kol nakli yapılması için uzuv kolların Antalya'dan çıkması gerektiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızını kucağından hiç bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN