Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her işi yaparım devri sona erdi

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, iş bulma taleplerinde 'Her işi yaparım abi' devrinin sona erdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Manavgat Şube Müdürlüğü hizmet binası açılış törenine katılan AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, iş bulmada 'Her işi yaparım abi' devrinin sona erdiğini söyledi. Aslında 'her işi yaparım' sözünün bir anlamda 'ben hiçbir işten tam olarak anlamam' ifadesini taşıdığını belirten Enç, nitelikli ve kalifiye elemanın her zaman iş bulmasının daha kolay olacağını kaydetti.

İŞSİZLİK ORANI DÜŞTÜ
Enç, ülkede işsizlik oranlarının ilk defa Cumhuriyet tarihinde kendi iktidarları döneminde en düşük seviyeye çekildiğini söyledi. Hedeflerinin işsizlik oranını çift haneliden tek haneliye düşürmek olduğunu belirten Enç, İŞKUR'un Manavgat'ta açılan hizmet binasının kalifiye ve nitelikli eleman yetiştirmede aynı zamanda bir okul vazifesi göreceğini kaydetti.

ESKİ SÖZLER TARİH OLDU

Avrupa ülkelerinin ekonomik darboğazdan geçerken Türkiye'nin dünyada nadir ekonomik büyüme içindeki ülkeler arasında yer aldığını belirten Enç, ülkenin her alanda ilerlemesinin yolunun nitelikli iş gücüne bağlı olduğunu vurguladı. Enç, "İktidarımız dönemimizde halkımıza ne söz verdik ise yerine getirmişizdir. İşveren ile nitelikli elemanları buluşturmak için İŞKUR'un Manavgat'ta hizmet binasını açacağız sözünü verdik ve bugün sözümüzü yerine getirmenin sevinci içindeyiz. Artık ben her işi yaparım abi anlayışıyla iş bulma tarih oldu. Kalifiye ve nitelikli eleman her zaman iş bulur. Aslında ben her işi yaparım demek bir anlamda ben hiçbir işten doğru dürüst anlamam demek. Onun için sektörün aradığı eleman olalım. Antalya'ya gelen turistin üçte biri Manavgat'ta konaklıyor. Manavgat'ın 180 bin yatak kapasitesi var. Onun için Manavgat çok önemli ve turizm sektöründe nitelikli eleman gücü çok önemli. Nitelikli eleman yetiştirmeye özel önem verelim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her işi yaparım devri sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN