Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Akaydın'ın eşi kanser ameliyatı oldu

Giriş Tarihi: 16.8.2013

Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın, kolon ve göğüs kanseri ameliyatı oldu. Ameliyat ekibine Mustafa Akaydın'ın öğrencileri gönüllü girerken Prof. Ömer Özkan da ekipte yer aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Günseli Akaydın, kolon kanseri ve göğüs kanseri ameliyatı oldu. Medstar Antalya Hastanesi'nde gerçekleşen ve 6 saat süren ameliyata Mustafa Akaydın'ın öğretim üyesi olduğu yıllarda yetiştirdiği öğrenciler gönüllü olarak girdi. Başka hastanelerden gelerek ameliyata giren ekipte Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Ömer Özkan da yer aldı.

DESTEK İÇİN

Başkan Akaydın, Haccetepe Üniversitesi Tıp Fakültesi koridorlarında 1969 yılında tanıştığı eşi 61 yaşındaki Günseli Akaydın'ı ameliyata uğurlarken, mesai arkadaşları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Akgün Keskin Sakarya da hastanede ameliyatın son bulmasını bekledi. Ayrıca CHP İl Başkanı Devrim Kök ile Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de hastaneye geldi.

ABD SEYAHATİ

Mayıs ayı sonunda, Başkan Mustafa Akaydın eşi ile birlikte Amerika'ya gitmişti. Ani yurtdışı seyahati, "Akaydın sağlık sorunları nedeniyle Amerika'ya gitti" iddiasını gündeme getirmişti. Ancak ziyaretin, göğüs kanseri şüphesi bulunan fakat tetkikler sonucunda kansere rastlanmayan kızı Ecehan Akaydın için olduğu ortaya çıkmıştı. Günseli Akaydın, ABD dönüşü kapsamlı bir tarama yaptırmış, kolon ve göğüs kanseri teşhisi konulmuştu.

BAŞKANIN ÖĞRENCİLERİ
Ameliyat hakkında bilgi veren Büyükşehir Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, şunları söyledi: "Sol göğüste ve kolonda bulunan tümörler nedeniyle bir ameliyat geçirmekte. Yaklaşık 6 saat süren bir ameliyat. İlerleyen dönemde ikinci bir ameliyat gerekmeyecek ama kemoterapi uygulaması başlar. Günseli Hanım'ın morali oldukça yüksekti. Başkanımızın da durumu iyi. Çok iyi bir ekip ameliyatı yapıyor, başkanın öğrencilerinden oluşan bir ekip. Asistanların büyük bir kısmı başkanımızın yetiştirdiği öğrenciler. Kendileri gönüllü olarak başka bir hastaneden gelerek bu operasyona girmek istediler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Akaydın'ın eşi kanser ameliyatı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN