Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Köse adaylara seslendi

Parti İl Başkanı Mustafa Köse, partisinin aday adayı profilini açıkladı ve aday adayı olmayı düşünenlere seslendi: "Aday adayı olacak kardeşlerimiz, aday olamadıkları takdirde aday olmuş gibi çalışmayacaksa, bize hiç gelmesinler"

Giriş Tarihi: 17.8.2013
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bazı konular hakkında açıklama yapmak için düzenlediği basın toplantısını, Başkan Mustafa Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın'ın rahatsızlığı nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. Toplantının başında erteleme kararının gerekçelerini açıklayan Köse, Başkan Akaydın ve eşi Günseli Akaydın'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

ADAY ADAYI PROFİLİ

14 Ağustos'un Ak Parti'nin kuruluşunun 12'nci yıl dönümü olduğunu hatırlatan Köse, Mısır'da gerçekleşen katliamlar ile ilgili de görüş belirtti. Gazetecilerin soruları üzerine partisinin seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Köse, aday adaylarında aradıkları özellikleri açıkladı. Köse, Ak Parti'nin aday adayı profilini şu şekilde özetledi: "Partimizde henüz takvim belli olmadı. Adaylar ile ilgili bir takvim bize ulaşmadı. Biz bu dönem geçtiğimiz döneme göre çok daha hızlı bir prosedür uygulayacağız ve çok daha erken bir şekilde adaylarımızı tespit edeceğiz. Ama özellikle belirtmeliyim ki aday adayı olacak kardeşlerimizden beklentimiz, aday olamadıkları takdirde aday olmuş gibi adaylarımız ile çalışmayacaksa, gelip bizden aday falan olmasınlar. Bizim bu kişiler ile işimiz yok. Hakikaten Ak Partililer ise, milleti düşünüyorlarsa, aday olacakları ilçe ile ilgili dertleri var ve o bölgenin kalkınmasını istiyorlarsa, aday olamasa bile Ak Parti zihniyetinin o belediyede egemen olması için çalışmak zorundalar. Böyle bir düşünce içinde olmayan hiç kimse gelip bizden aday adayı olmasın."

ANKET ÇALIŞMALARI

Genel merkez tarafından yapılan anket çalışmalarını anlatan Köse, yapılan ilk anketten beklenilen sonuçların elde edilemediğini, yapılacak ikinci anket çalışmasında isimler üzerinde yoğunlaşılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Köse adaylara seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN