Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO Göleti'nin temeli atılıyor

Giriş Tarihi: 17.8.2013
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulundu. Partisinin Aksu İlçe teşkilatı yöneticileri ile birlikte alana gelen Milletvekili Badak, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ve EXPO yöneticilerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TEMEL ATILACAK

Alanda önümüzdeki hafta yapılacak temel atma ile ilgili bilgi veren Genel Sekreter Selami Gülay, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Mehdi Eker'in katılımıyla 23 Ağustos günü sedde, drenaj, sedde üstü yol ve Expo Gölü'nün temeli atılacak. Bu çalışmaları yılsonuna kadar bitirip, alana ağaç dikmeye başlayacağız. İlk etapta 5 bin 910 ağaç dikilecek" dedi.

HEYECANLANDIRIYOR

EXPO 2016 Antalya'nın Aksu halkını heyecanlandırdığını ve böyle büyük bir organizasyonun ilçeye sağlayacağı katkıyı bildiklerini belirten Badak, gerek Aksu, gerekse Antalya'dan birçok kişi ve sivil toplum kuruluşunun bu büyük organizasyonla ilgili düşünceleri olduğunu söyledi. Badak, 23 Ağustos'ta başlayacak alt yapı çalışmasının 5 ay gibi kısa bir sürede bitirilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

TURİZM VE TARIM ŞEHRİ

Badak, şöyle devam etti: "Ülkemizin üstlendiği en büyük organizasyonun şehrimizde yapılacak olması büyür bir fırsat. Turizm ile birlikte bir tarım şehri olan Antalya'ya Expo, büyük katkı sağlayacaktır. Expo'nun ülkemize yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için tüm vatandaşlarımızın, şehrin dinamiklerinin elinden gelen desteği vermesi gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO Göleti'nin temeli atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN