Çevre yolunda pürüz kalmadı

Antalya Milletvekili Badak, Batı Çevre Yolu'ndaki tüm problemlerin ortadan kalktığını belirterek Kuzey Çevre Yolu'nun da 2016'ya yetişeceğini duyurdu

Giriş Tarihi: 18.8.2013
Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Antalya ulaşımını büyük ölçüde rahatlatacak haberi verdi. Batı Çevre Yolu'nun sorunlu olan bin 800 metrelik bölümünde tüm problemlerin ortadan kaldırıldığını belirten Badak, Kuzey Çevre Yolu'nun da 2016 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.

ÜÇLÜ YOL YAPILACAK
Batı ve kuzey çevre yollarının Ulaştırma Bakanlığı'nın programına alındığını belirten Badak, "Milletvekillerimiz ile Ulaştırma Bakanlığı makamında yaptığımız toplantıda programa alınması benimsendi. Kuzey Çevre Yolu da Organize Sanayi Bölgesi'nden, Isparta yoluna kadar duble yol olarak hatta üçlü yol olarak programa alınacak, 2016 yılına kadar tamamlanacak ve o noktadan da Aksu yonca yaprağına kadar duble yol olacak" dedi.

TRAFİKTEN YAKINDI

Yol yapım çalışmalarının şehir içinde de hız kazanmasının büyük önem arz ettiğini aktaran Badak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni bu konuda göreve çağırdı. Mevcut yolların Antalya trafiğine yetmediğini dile getiren Badak, "Temenni ederiz ki çevre yolları böyle genişlerken kent içerisinde de vatandaşımızın günlük hayatını kolaylaştıracak yeni yollar açılabilsin. Ne yazık ki kent içi trafiği 3-4 cadde arasında sıkıştı. 10 binlerce araç bu 3-4 caddede çile çekiyor. Temenni ederiz ki bu yolların alternatifleri kısa zamanda açılabilir. Tabi ki bunun için finansman lazım. Sadece bilgi olarak söylemek isterim. Belediyemizin hakkı olan 817 milyonları son 4 yılda Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne her ay muntazam olarak aktarıldı. Keşke bu paranın bir kısmıyla bu alternatif yollar yapılmış olsaydı" dedi.

KONYA DAHA YAKIN
Yapılacak yeni yollar ile Konya- Antalya arasının daha da kısalacağına vurgulayan Badak, "Ben buraya Taşağıl-Beyşehir Karayolu'nun tünel noktasından geldim. Son ihale 100 milyon liraya yapıldı. Sözleşmesi bayramdan önce imzalandı, müteahhit firma bu hafta inşaata başladı. Dolayısıyla bu yolda tamamlanınca orta Anadolu'ya, Konya hattına Antalya daha yakınlaşmış olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre yolunda pürüz kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN