Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İletişim alevleri söndürdü

Giriş Tarihi: 18.8.2013
Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisindeki kasıtlı orman yangınlarında büyük düşüş yaşandı. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinin yaz ve kış mevsimlerinde orman içi köylüleri ile sürdürdüğü halkla ilişkiler faaliyetinin yangınların azalmasına neden olduğu belirtildi.

YÜZDE 50 DÜŞÜŞ

Hemen her yangında kaybolan yeşilin ve milyonlarca TL'lik zararın önüne geçilirken, yetkililer, ihmal nedeniyle ortaya çıkan yangınları da en aza indirmeye çalışıyor. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde geçen yıl 35 yangında 8.5 hektarlık alan yanarken, bu yıl 20 yangında yaklaşık 4 hektarlık alanın yandığı, çıkan yangınların da çok kısa sürede kontrol altına alındığı öğrenildi.

BAŞARILI OLDUK

Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu, orman yangınlarının yüzde 95'inin insan kaynaklı yangınlar olduğunu belirterek, "Yangınlar ihmal yüzünden çıkıyor. Kasıtlı yangınları sıfıra indirebilmek için tüm yıl boyunca orman içi köylerde halkla yakın ilişkiler kurmak için toplantılar düzenliyoruz. Amacımız kasıtlı yangınları tamamen önlemektir. Bunda şimdilik başarılı gözüküyoruz. Burada ihmal yüzünden çıkan yangınları da önlemek için aşırı şekilde kampanyalar yapmamız lazım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İletişim alevleri söndürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN