Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnaf Odaları Birliği'nden üniversite için onay çıktı

Büyükşehir Belediyesi'nin Doğu Garajı'nı özel bir üniversiteye tahsis etmek için başlattığı girişime Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (AESOB) destek geldi

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Büyükşehir Belediyesi'nin Doğu Garajı'nı özel bir üniversiteye tahsis etmek için başlattığı girişime Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (AESOB) destek geldi. AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Doğu Garajı'nın üniversite projesi için doğru bir yer olduğunu söyledi.

ATILLIK GİDECEK
Bölgenin halen atıl bir durumda olduğunu hatırlatan Sevimçok, "Atıl olmasından oraya bir şeylerin yapılması çok daha iyi. Bir şeyler derken bir alışveriş merkezinden bahsetmiyoruz ama. Şehrin merkezine üniversite yapılması oraya önemli bir iş potansiyeli getirir. Tabi geniş kapsamlı bir üniversite yapılması kaydıyla. Hem çarşı esnafı hem o bölgenin esnafı ve oradaki evler prim yapar. Bizim artık ticaret merkezilerine gelir sağlayabilecek projelere ihtiyacımız var. Bence bu, kente yeni bir kaynak yaratacak güzel bir proje. Söz konusu yere üniversite ya da benzeri bir şey yapılırsa ciddi bir katma değer yaratacaktır ki o bölgeyle de sınırlı kalmaz. Güllük Caddesi'ne kadar Antalya'nın birçok yerine hem esnafına hem de ev sahiplerine ciddi bir gelir getirecektir. Artık böyle şeylere ihtiyaç var" dedi.

DOĞRU BİR KARAR

Doğu Garajı'na üniversite yapılmasının öğrenciler içinde yararlı olacağını vurgulayan Sevimçok, raylı sistemin ulaşım sorununu ortadan kaldıracağını savundu.

YANLIŞ BİR YER DEĞİL

Bu tür binalar yapılırken yeşil alan uygulamalarının ön planda tutulması gerektiğini aktaran Sevimçok, "Bence şehir merkezinde dev kütleler olsun ama yeşil alanları da olsun. Binalar göğe doğru yükselsin. Göğün tavanı yok. Artık insanlar şehrin merkezine gelmeli. Onun için Doğu Garajı üniversite yapılmak için yanlış bir yer değil, doğru bir yer" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf Odaları Birliği'nden üniversite için onay çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN