Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sezonun ilk perdesi Yeşilköy'de açılıyor

Antalya'nın en güçlü tiyatroları ADT ve ABT, sezonun ilk oyunlarını Yeşilköy'de Likya Seyirlik Oyunları Festivali'nde sahneleyecek

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Antalya'nın en güçlü tiyatroları olan Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) ile Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Kalkan'a bağlı Yeşilköy halkının başlattığı 6'ıncı Likya Seyirlik Oyunları Festivali'ne destek amacıyla sezonun ilk gösterimlerini burada sunacak. İlk yıllarında tiyatroya gönül vermiş çoğunluğu çiftçi olan amatör oyuncuların performans sahnelediği ve köy tiyatrolarının buluşturulduğu şenlik, bu yıl ikinci kez Kaş, Patara ve Kalkan'ı da kapsayacak şekilde festival havasında 26-30 Eylül arasında yapılacak.

KÖY TİYATROLARI

Seyirci katılımının giderek büyümesiyle her gösterinin aynı gün ve aynı sahnede saat 21.00 ile 23.00'de tekrarlanacağı festivalin açılışını, okul bahçesinde ev sahibi Yeşilköy Halk Tiyatrosu 'Sultan Gelin' adlı eserle yapacak. Aynı saatlerde köy meydanında Kırmızı Kalem Tiyatro, Mızıkçı Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyununu sahneleyecek. ADT Kalkan'da 27 Eylül'de Pişti adlı oyununu, ABT ise aynı sahnede ertesi gece Anam Bacım Avradım'ı sunacak. Balıkova Köy Tiyatrosu 'Midasın Kulakları'nı, Beymelek Belediyesi Tiyatrosu da 'Karabibik'i sahneleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sezonun ilk perdesi Yeşilköy'de açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN