Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te üzüm alımları başladı

'te Suma Fabrikası tarafından yaş üzümün kilosu 55 kuruştan alınmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 21.8.2013 12:02
Alımlar ile ilgili konuşan bir üzüm üreticisi, geçen yıl ile aynı fiyata Suma Fabrikası'nın üzüm aldığını belirterek, 'Suma Fabrikası'nın özelleştirilmeden önceki fiyata geçen yıllarda üzüm alıyor. Bu yıl ilk kez 55 kuruştan yaş üzüm almaya başlandı. Geçen yıl 55 kuruştan üzüm alınmıştı. Bu fiyatlar idare edecek fiyatlar. Suma Fabrikası kentte eskiden tek tabanca idi, istediği fiyata üzüm alıyordu. Başka firmalar da üzüm almaya başlayınca fiyatlarda tam manası ile olmasa da biraz artış oldu' dedi.

Bazı üzüm üreticilerinin bir kısmı da üzümlerini Suma Fabrikası'na vermeyeceklerini ifade ederken, bir üzüm üreticisi, 'Üzümlerimizi kurutacağız. Pekmezhanelere vereceğiz. Bir bölümünü de üzüm tatlıları yapıp satacağız. Suma Fabrikası'nın alım politikası böyle devam ederse bir kaç yıl içerisinde üzüm alacak üretici bulamayacağı için fabrikayı da kapatmak zorunda kalacaklar' diye konuştu.
Suma Fabrikası yetkilileri belediye hoparlöründen anons yaptırarak, olgunlaşan üzümlerin üreticilerin fabrikaya getirmesini, yazım işlemenin devam ettiği söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis'te üzüm alımları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN