Kendini zincirleyip CHP'yi protesto etti

CHP'de aday belirleme sürecinde ön seçim yapılmasını isteyen Gedikli, Alanya'dan Antalya'ya kadar yürüdü

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Antalya'da bir vatandaş, CHP'de aday belirleme sürecinde ön seçim yapılmadığı gerekçesiyle kendisini zincirleyerek eylem yaptı. Alanya'dan Antalya'ya kadar olan 138 kilometrelik mesafeyi yürüyen 60 yaşındaki Ferhat Gedikli, CHP İl Başkanlığı binası önünde basın açıklaması yaptı. Gedikli, aday belirleme konusunda partinin ön seçim yapmadığını ileri sürdü.

KÖK İLE GÖRÜŞTÜ

Parti içindeki adayları tabandaki partililerin belirlemesi gerektiğini söyleyen Gedikli, "Tek istediğim halkın önüne sandık konulması ve adayların ön seçimle belirlenmesi" dedi. Gedikli, CHP İl Başkanı Devrim Kök'ü ziyaret ederek, tepkisini dile getirdi.

KÖK: BİZ DE ÖN SEÇİMDEN YANAYIZ
CHP İl Başkanı Kök de henüz aday belirleme sürecinin başlamadığını söyledi. Aday adayların 2 Eylül'e kadar başvuruda bulunacaklarını ve 2 Eylül'den sonra adayların belirleneceğini dile getiren Kök, "Demokratik eylemlere açığız. Partililerin sandık beklentisini doğal olarak görüyoruz bizim de arzu ettiğimiz sandık içinden adayların belirlenmesidir. Biz de ön seçimi savunuyoruz. Henüz aday belirlemesi yapılmadı ve bu doğrultuda sizin protestonuz erken olmuş" diye konuştu. Kök, aday belirleme sürecinde partililerin karar verme mekanizması içinde olmasını istediklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendini zincirleyip CHP'yi protesto etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN