Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zindeliğin bedeli 1 lira

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Toplaması zor, yemesi tatlı Frenk yemişi (dikenli incir) yaz yorgunluğunu alıyor. Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde yoğun yetişen Frenk yemişi, tadının lezzetli olmasına karşı üzerindeki dikenleri nedeniyle toplaması zor bir meyve. Çoğu zaman toplaması zor olduğu için Ege ve Akdeniz kıyılarında dalında çürümeye terk edilen meyve Manavgat pazarlarında göze çarpıyor. Vitamin deposu olduğu ifade edilen meyvenin tanesi 1 liradan satılıyor.

ŞİFA KAYNAĞI

Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Başkan Yardımcısı Op. Dr. Emin Canan, Frenk yemişinin vitamin deposu olduğunu söyledi. Yemişin çok güçlü C vitamini deposu olduğunun altını çizen Canan, yaz aylarında terlemeye bağlı güçsüz kalmada vücudun gün boyu dinç kalması için bir dikenli yemiş yemenin yeterli olacağını söyledi.

TEMİZLEMESİ OLDUKÇA ZOR
Manavgat ilçesinde yaşayan Emine Baştuğ, zor şartlarda topladıkları Frenk yemişini tanesini bir liradan sattığını söyledi. Semt pazarlarında ortalama 40 dikenli yemiş sattığını belirten Bağtuğ, "Semt pazarlarında tadını merak eden turistler de satın alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zindeliğin bedeli 1 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN