Ünlü yönetmenler Portakal jürisinde

Ünlü yönetmenler Reis Çelik ve Ümit Ünal, Altın Portakal'ın Türkan Şoray başkanlığındaki büyük jürisine girdi

Giriş Tarihi: 27.8.2013
Yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu, görüntü yönetmeni, müzik sanatçısı, sinema yazarı ve akademisyen olmak üzere bir sinema eserinin sanatsal yaratıcılarını temsil eden geniş bir kompozisyon ekseninde oluşturulan Altın Portakal büyük jürisinde kimlerin yer alacağı netleşiyor. Çok sayıda filmin senaryosunda da imzaları bulunan Reis Çelik ve Ümit Ünal, Altın Portakal'ın Türkan Şoray başkanlığındaki büyük jürisinde görev yapacak. Türk sinemasının 90'lı ve 2000'li yıllarda önde gelen yönetmenleri arasında yer alan Reis Çelik ve Ümit Ünal, deneysel filmlerin öncüsü olarak da isim yaptılar.

ÖDÜLLÜ YÖNETMENLER
Çelik ve Ünal'ın yönettiği çok sayıda film, ulusal ve uluslararası tanınmış festivallerden önemli ödüllerle döndü. "Hoşçakal Yarın" filmiyle 12 Mart diktatörleri tarafından idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı ölümsüzleştiren Reis Çelik, sinemacılığı yanında gazetecilik ve televizyon programcılığı alanlarında da önemli işlere imza attı.

ÖN JÜRİ TOPLANACAK
50'nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ulusal uzun metraj film yarışmasına başvuruda bulunan 68 film Eylül ayının ilk yarısında toplanacak ön jüri tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Ön jüri tarafından yarışmaya seçilen filmler, 50. festivalin ana jürisi tarafından değerlendirilecek. Portakal'da bu yıl en iyi film 350 bin TL, en iyi ilk film 100 bin TL, en iyi yönetmen 55 bin TL ödül alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü yönetmenler Portakal jürisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN