Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktorlar şiddetten bıktı

AÜ Hastanesi'nde son bir haftada üç doktorun hasta yakınlarının fiziki ve sözlü saldırısına uğraması nedeniyle doktorlar hastane önünde eylem yaptı

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde son bir haftada üç doktorun, hasta yakınlarının fiziki ve sözlü saldırısına uğraması, hekimleri çileden çıkardı. Doktorlar yaşadıkları şiddeti protesto etti. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi B Blok önünde Antalya Tabip Odası öncülüğünde toplanan doktorlar, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı.

YASALARDAN KAYNAKLANIYOR

Doktorlar adına açıklama yapan Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri ve Hekime Şiddete Sıfır Tolerans Çalışma Grubu İl Temsilcisi Dr. Ozan Uzkut, bir hafta önce acil servisteki bir doktorun, hasta ve hasta yakınları tarafından bıçakla tehdit edildiğini söyledi. Bıçakla tehdit eden hastanın yine doktorlar tarafından ameliyat edilerek hayatının kurtarıldığına dikkati çeken Uzkut, "Hasta, bıçak çektiği doktorun meslektaşları tarafından ameliyat edilmek zorunda bırakılmıştır. Aslında yasalar bunun böyle olmasını sağlamıştır" dedi. Uzkut, iki gün önce de nöroloji bölümündeki doktorların, hasta yakınlarının saldırısından kendilerini bir odaya kilitleyerek kurtardığını, ancak burada da sözlü saldırıya uğradıklarını dile getirdi. Son olarak dün gece ortopedi asistan doktorlarından Çağrı Kaptan'ın acil serviste tekmeli ve yumruklu saldırıya uğradığını ifade eden Uzkut, "Görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan ve uyku nedir bilmeyen doktorlara reva görülen bu olayların bitmesini istiyoruz. Bu olayların bitmesi için ortopedi asistanları iş bırakıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktorlar şiddetten bıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN