Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirbaş müdürler

Giriş Tarihi: 30.8.2013

Antalya'nın 704 kişilik protokol listesindeki isimler 2 ayda bir değişirken, Demirtaş, Acar, Gülay üçlüsü 2000'den sonra listede en uzun kalanlar oldu

Antalya'nın 704 kişilik protokol listesindeki isimler 2 ayda bir değişirken, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Süleyman Demirtaş, Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay üçlüsü 2000'den sonraki listede en uzun süre kalan 3 yönetici oldu. Gelen kurum müdürleri, ortalama 3 yıl görev yapıyor. Hükümetin takdirindeki 162 kurum müdürünün yeri, Haziran ve Temmuz ayı arasındaki rutin atamalarla, ortalama yüzde 3'ü değiştiriliyor.

EN KIDEMLİ DEMİRTAŞ

Görevine 2003 yılı Ağustos ayında başlayan Demirtaş, protokol listesindeki en kıdemli isim. Demirtaş 10 yıl önce OSB Müdürü olduğu sırada, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'di. Vali Yüksel'in ardından Ahmet Altıparmak, son olarak da Sebahattin Öztürk geldi. Demirtaş'tan sonra protokol listesinin en kıdemli ikinci ismi, 2005 yılında Kültür ve Turizm İl Müdürü olan İbrahim Acar geliyor. Acar'ın vekaleten atandığı yıl dönemin milletvekili Nail Kamacı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bu görev için yeterli olup olmadığını sorguladığı soru önergesi vermişti.

ANTALYALI OLDU

Milli Eğitim Müdürü koltuğuna 2007 yılında oturan Osman Nuri Gülay, liste üçüncüsü. Diğer kurumlardan daha çok göz önünde olan Gülay, Türkiye'nin en fazla hayırsever katkısı alan, aşırı göç yüzünden her yıl binlerce yeni öğrencinin dahil olmasına rağmen eğitim seviyesini yükselten, Antalya'yı Türkiye'nin eğitimde en başarılı ilk 10 listesinde sabitleyen, ülke çapında örnek alınan değerler eğitimi gibi birçok projeye imza atmak gibi çalışmalarıyla en başarılı kamu yöneticilerinden.

162 KİŞİ ATAMAYLA GELİYOR
Valilik protokolünde dernek başkanı, konsoloslar, siyasi parti il başkanları gibi il müdürlüğü olmayanlarla birlikte 704 kişinin ismi var. Bunlardan 439'u kurum müdürü gibi gözüküyor. Bunların içinden 14 milletvekili, 192 hakim ve savcı, 35 üniversite öğretim üyesi, 6 kuvvet komutanı, 30 vali, vali yardımcısı ve kaymakamı çıkarttığımızda, ilgili bakanlıkların atanan kurum müdürü sayısı 162'ye iniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirbaş müdürler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN