Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz usulü çocuk eğitimi

İngiltere ve Türkiye müfredatlarını harmanlayan Zigzag Kids Club'da, ana dili İngilizce olan 5 öğretmen olacak

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Antalya'nın çeşitli özel eğitim kurumlarında 11 yıldır İngilizce öğretmenliği yapmış olan Ziggy Hedges Ören, Çağlayan Mahallesi 2004 Sokak'ta kurduğu kreşi Zigzag Kids Club'da, ilk öğrencilerini bu ay eğitime almaya başlayacak. İngiltere ile Türkiye'deki çocuk eğitim sistemini harmanlayarak İngilizce ağırlıklı oyun oynatarak öğretmeye dayalı bir sistem oluşturan Ören'in kurumunda, İngiliz, Amerikalı ve Avustralyalı ana dili İngilizce olan 5 öğretmen olacak.

VELİLER İSTEDİ

Son 5 yıldır 0- 3 yaş gruplarına 'anne- bebek oyun grubu' işletmeciliği yaptığını belirten Ören, "Öğrencilerimiz büyüyünce, veliler bizden ayrılmak istemedi. Bizi 2- 6 yaş grubuna hitap edecek kreş açmaya teşvik ettiler. Bunun üzerine 300 metrekare bahçeli ve 650 metrekare kapalı alanlı binaya taşınarak, 100 öğrenci kapasiteli bu eğitim kurumunu açmaya karar verdik" diye konuştu.

HER GÜN 1 TÜRKÇE DERS
Sadece İngilizce ağırlıklı eğitimi değil, İngiltere'nin eğitim tarzını da sunduklarını açıklayan Ören, İngiltere'deki benzer kurumların müfredatına bakarak kendi programlarını oluşturduklarını söyledi. İngilizce öğretmenlerin asla Türkçe konuşmayacağını, gerektiğinde sınıfta bulunan Türk öğretmenin devreye gireceğini belirten Ören, "Türk öğretmenler her gün bir tane Türkçe ders verecek. Çünkü çocuklar kendi anadilinde bilmediklerinin yabancı dil karşılığını öğrenemez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz usulü çocuk eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN