Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya muhteşem destinasyon liginde

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards) sahiplerini Antalya'da buldu. Türkiye 28 ödülün sahibi oldu. Bu ödüllerin 14'ü Antalya'dan çıktı

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Turizm ve seyahat sektörünün Oscarları olarak kabul edilen World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), Cornelia Diamond Golf Resort Otel'de düzenlenen törende sahiplerini buldu. Bu yıl 20'ncisi gerçekleşen World Travel Awards (WTA) "Avrupa'nın En İyileri" ödüllerinde 57 ülke 76 kategoride yarıştı. 31 dalda 39 adayla yarışan Türkiye, 21 kategoride 15 otel, 2 lokasyon ve 5 seyahat organizasyonu ödülü ile toplam 28 ödülün sahibi oldu. Bu ödüllerin yarısı ise Antalya'nın oldu. "Avrupa'nın Lider Turist Kurulu" ödülü ise Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verildi.

COOKE ÖVDÜ

Dünya Seyahat Ödülleri Başkanı ve Kurucusu Graham E Cooke Türkiye'nin misafirleri için hem eşsiz konaklama ürünleri ve servisleriyle hem de her şey dahil fırsatlarıyla tüm pazarlara servis vermeye devam ettiğini belirterek "Küresel çaplı ekonomik dalgalanma dönemlerinde rakipleri bir bocalama dönemi geçirirken dünya markaları pazar paylarını yükseltmeye devam ederler. Özellikle Türkiye, oteller ve seyahat organizasyonları alanında elde ettiği birçok birincilik ödülüyle, haklı olarak dünya çapında bir turizm markası olduğunu kanıtladı. Antalya ise Türkiye markasının pırlantası oldu. Köklü miras, güneşle bronzlaşan sahiller, son teknoloji ürünü tesisler ve olağanüstü değerlere sahip Antalya'nın en çok birincilik ödülünü alması, bu harika kenti, dünyanın en muhteşem tatil destinasyonları ligine çıkardı. Bu, seyahat ve turizmde mükemmeliyet standartlarını sürekli geliştirmeyi sürdürüyor ve 20 yılda 3'üncü kez Avrupa ödül gecemizi Antalya'da düzenliyor olmaktan gerçek bir zevk ve onur duymaktayız" dedi. 57 ülke ve 500 organizasyonun seyahat endüstrisi açısından dünyanın en prestijli ödülleri için yarıştığı gecenin sunuculuğunu Ece Vahapoğlu üstlendi. Türkiye aldığı 28 ödül ile törene damgasını vururken Lufthansa, Cornelia Otels, Mantis, Fort Village, Avis gecenin öne çıkan isimleri oldu.

ANTALYA 14 ÖDÜL ALDI

Törene ev sahipliği yapan Cornelia Diamond Golf Resort Otel "Avrupa'nın En Donanımlı Oteli" ödülünü alırken, aynı gruba bağlı Cornelia De Luxe Resort Otel de "Avrupa'nın Lider Golf Oteli" ödülüne layık görüldü. Gecede Antalya'dan Mardan Palace Otel sırasıyla yarıştığı; Avrupa'nın En İyi Spa Resort'ü, Avrupa'nın En İyi Lüks Oteli ve Türkiye'nin önde gelen Spa Resort'ü kategorilerde 3 ödüle layık görüldü. Concorde De Luxe Resort de Avrupa'nın Lider Herşey Dahil Resort'ü, Türkiye'nin önde gelen Family Resort'ü ve Türkiye'nin önde gelen All Inclusive Resort'ü ödüllerini evine götürdü. Bunun yanında Antalya'dan DE-HA Turizm Avrupa'nın En İyi Kongre ve Toplantı Acentesi seçilirken, Avrupa'nın En İyi Yeni Oteli Titanic Deluxe Belek, Avrupa'nın En Romatik Oteli Royal Adam&Eve Hotel, Avrupa'nın En İyi Herşey Dahil Resort Oteli ve Türkiye'nin En İyi Aile Resort Oteli Concorde De Luxe Resort, Türkiye'nin En İyi Residence Oteli Adam & Eve Hotels, Türkiye'nin En İyi Resort Oteli Barut Kemer Resort ve Türkiye'nin En İyi Servis Apart Oteli Kempinski Residences Astoria olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya muhteşem destinasyon liginde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN