İdareci odaları sınıf oldu

Antalya'da idari büroların eğitime kazandırılması projesinde eğitime 85 yeni derslik kazandırıldı. 4 okul değerinde yeni kapasite yaratıldı

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okulların mimari projesinde derslik olarak ayrılan mekanların yönetici odası veya idari büro olarak kullanılmasına son verilmesi, idari büroların 16 metrekareden ve müdür odalarının ise 32 metrekareden büyük olmaması, müdür yardımcılarının da aynı odada çalışmaları ile arşiv ve depo gibi atıl bölümlerin düzenlenerek derslik olarak kullanılmasının sağlanması konularında yaptığı inceleme sonuç verdi. İdari büroların eğitime kazandırılması projesinde eğitime 85 yeni derslik kazandırıldı.

DÖRT OKULLUK TASARRUF

Türkiye genelinde ilk olarak Antalya'da başlayan proje kapsamında Türkiye genelinde 42 bin 500 okuldan en az birer derslik sağlanması hedefleniyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yönetici odalarının ve atıl bölümlerin dersliğe dönüştürülerek eğitim-öğretimde kullanılması amacıyla Eğitim Denetmenleri Başkanlığı tarafından Muratpaşa, Aksu, Döşemealtı, Konyaaltı, Kepez ilçelerinde bulunan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarında inceleme yapıldı. Yapılan incelemede, Muratpaşa'da bulunan 8 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okulunda 15, Aksu'da bulunan 2 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okulunda 5, Döşemealtı'nda bulunan 3 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okulunda 6, Konyaaltı'nda bulunan 1 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okulunda 8 ve Kepez'de bulunan 13 Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okulunda 51 olmak üzere toplam 85 yeni derslik oluşturuldu.

YAZI GÖNDERİLDİ
ANTALYA Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre dersliğe dönüştürülecek yapılar 28 Ağustos 2013 tarihinde Antalya Valiliği oluru alınarak ilgili okullara gönderildi. Yapılan çalışma ile ortalama 20 derslikli dört okul değerinde ek derslik kapasitesi yaratılarak, yaklaşık 8 milyon TL değerinde kaynak tasarrufu sağlandı. Ayrıca Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Okullarında öğrenim görecek yaklaşık 3 bin 500 öğrenci için ek derslik kapasitesi oluşturuldu. Bu sayede derslik sıkıntısı ortadan kaldırılmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdareci odaları sınıf oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN