Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım birlikleri güçbirliği yaptı

Giriş Tarihi: 8.9.2013

Çukobirlik ve Tariş yöneticileri Antbirlik'in ev sahipliğindeki çalışma toplantısında biraraya geldi. Güçbirliği kararı alındı

Türkiye'de faaliyet gösteren 17 adet tarım satış kooperatifi birliğinden ana iştigal konuları pamuk olan Antbirlik, Çukobirlik ve Tariş yöneticileri Antalya'da gerçekleştirilen toplantıda beyaz altın pamuğun geleceği masaya yatırdı. Stratejik öneme sahip ürünlerden pamuğun sorunlarının tartışıldığı toplantıda, Türkiye'de pamuk üretiminde yaşanan düşüşün nedenleri, pamuk ithalatında yaşanan artış, tarım satış kooperatiflerinin yurtiçi toplam üretim miktarından aldığı payın her geçen gün azalması, üretim artışının önündeki engeller gibi pamuk üretimi için hayati öneme sahip konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

ORTAK HAREKET

Toplantıda, birliklerin müşterek çalışma imkanının geliştirilmesi için de çalışmalarda da bulunuldu. Antbirlik, Çukobirlik ve Tariş ortak çalışma yapılacak konuları belirledi. Görüş birliğine varılan konular arasında, üreticilere dağıtımı yapılan ilaç, gübre gibi tarımsal girdilerin satın alımında ortak hareket edilmesi, pamuk alım politikaları, preseli pamuğun pazarlanması, pamuğun stratejik ürün ilan edilmesi konusunda ortak lobi faaliyetlerinin yapılması ve kütlü pamuktan elde edilen tali ürünlerin değerlendirilmesi konuları yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım birlikleri güçbirliği yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN