Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa NOYAN: Yapmak zor yıkmak kolay

Giriş Tarihi: 11.9.2013
İki gün sonra Galatasaray ile çok zor bir maç oynanacak. Antalyaspor'un bu deplasmandan en azından bir puan çıkarması taraftarlarını çok sevindireceği gibi bundan sonraki dönem içinde büyük bir moral kaynağı olacak.
Mantık olarak bu mümkün mü?
Tabii ki… Ancak her iki takımı karşılıklı olarak terazinin kefelerine koyacak olursak Galatasaray tarafı ağır basar. Sezonun ilk üç haftasında bekleneni veremeyen ve ligi yine şampiyon bitireceği futbol kamuoyunun çoğu tarafından tahmin edilen sarı kırmızılı ekip de Antalyaspor maçına bir çıkış maçı olarak bakıyor.
Bütün maliyeti Drogba ya da Burak kadar olamayan Antalyaspor'un bu maçtan puanla ayrılması bence büyük sürpriz olacaktır.
Her iki takım da tek forvet sistemiyle oynuyor. Ama takım kadrolarına baktığınız zaman arada dağlar kadar fark var. Antalyaspor'un ligin üç haftasında ortaya koyduğu futbolu fazla eleştirmek haksızlık olur.
Kadrosu yeni yeni oturmaya başlayan kırmızı beyazlılar bir yerde lige üç hafta geriden başlamış oldu.
Galatasaray maçında alınacak her puan Antalyaspor'un bundan sonraki yolunu aydınlatacak ışık olacak.
Aksi olur ve bu maç kaybedilirse, bunun üzerine Beşiktaş, Eskişehir ve Çaykur Rize maçlarında da sıfır çekilirse işler iyice sarpa sarar… Galatasaray maçı kadar Antalyaspor camiasında başka önemli gelişmeler de yaşanıyor.
Uzun uğraşlar sonucu oluşturulan ve son derece başarılı olan Minik Kramponlar Porjesi'nin rafa kaldırıldığı haberi kentte büyük ses getirdi.
Bu projenin önemli sonuçlar almasının yanı sıra bir başka önemi de yaklaşık 50 bin çocuk ile Antalyaspor'un öyle veya böyle bir takım bağlar kurmasıydı… Geleceğin taraftarı, yöneticisi ya da oyuncusu olacak olan bu çocukların her biri en azından birer potansiyel Antalyaspor taraftarı olacaklardı.
Türkiye'de en az taraftarı olan Antalya gibi bir büyük kentin en büyük kazancı da bu olacaktı… Bu proje gerçekten rafa kaldırılacak olursa Antalyaspor'a yapılmış en büyük ihanet olarak bu kulübün tarihine geçecektir. Galatasaray, Beşiktaş hangi maç olursa olsun kaybedilir ya da kazanılır ama bir süre sonra unutulur. Ancak Minik Kramponlar Projesi bu kulüp ve kent için çok önemli bir kazanımdır. Bu kaybedildiği takdirde kolay kolay unutulacağını sanmıyorum.
Daha birkaç gün önce 2020 olimpiyat evsahipliği yarışını Tokyo'ya karşı kaybedişimizin ardından başta Başbakan Erdoğan ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın geleceğe dönük yaptığı açıklamalar göz önüne alınacak olursa bu projenin önemi daha da ortaya çıkacaktır. Geleceğe yönelik sporcu yetiştirmek isteniyorsa öncelikle Antalyaspor'un bu projeyi rafa kaldırmak yerine daha da geliştirmesi gerekir… Bir şeyi uzun uğraşlar sonucu yapmak, ortaya çıkarmak zordur.
Yıkmak ise çok kolay…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa NOYAN: Yapmak zor yıkmak kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN