Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu: Aday adayı değilim

Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmadığını açıkladı

Giriş Tarihi: 13.9.2013
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. AGC Başkanı Mevlüt Yeni tarafından karşılanan Çavuşoğlu ve Köse, kısa bir sohbetin ardından gazetecilerin karşısına geçerek soruları yanıtladı.

ADAYLIK AÇIKLAMASI
Çavuşoğlu, belediye başkanlığı aday adayları konusunda bir değerlendirme yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine, önce büyükşehirler için aday adaylarının açıklanmasına karar verildiğini söyledi. Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı sorusuna da "Mevlüt Çavuşoğlu olarak ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı değilim" diye yanıt verdi. Adaylığı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir talebi olması durumunda nasıl bir tutum izleyeceğinin sorulması üzerine Çavuşoğlu, "Bu, 'İstemem yan cebime koy' değil ama sayın Başbakan, 'Şurada sana ihtiyacım var' dediğinde, 'Hayır ben kabul edemem' deme lüksümüz de yoktur" dedi. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse de seçim öncesinde yapılan anketler yerine vatandaşın ne dediğine bakmak gerektiğini söyledi.

GAZETECİLERİN SIKINTILARI VAR

AGC Başkanı Mevlüt Yeni de siyasette üst makamlarda Antalyalıların olmasından mutluluk duyduğunu, bunun Antalya'nın sorunlarının çözümüne katkısı olacağına inandığını dile getirdi. Gazetecilerin özlük haklarına yönelik bazı sıkıntıları olduğunu anlatan Yeni, "Türk basını olarak özgürlükler konusunda Batı dünyasından kırık not alıyoruz. Bu notu düzeltmenin yolu, karşılıklı adımlar atmaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu: Aday adayı değilim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN