Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta cezaevi önüne fidan dikildi

Adalet Bakanlığı Başkontrolörü Hüseyin Erdem: 'Yeni nesillere ağaçları korumalarını tavsiye edeceğiz'

Giriş Tarihi: 13.9.2013 11:56
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında yapılan protokol gereğince, Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde bulunan alana fidan dikildi.

Fidan dikimine; Adalet Bakanlığı Başkontrolörü Hüseyin Erdem, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Bülent Belli, Cezaevi Müdürü Faruk Korkmaz, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Nuh Yılmaz, cumhuriyet savcıları, Elbistan Ağaçlandırma Şefi Hacı Ahmet Götürler, Elbistan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Sami Doğan, infaz koruma memurları ve Cezaevi Jandarma Komutanlığı'nda görevli rütbeli ve rütbesiz askerler katıldı.

Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde bulunan yaklaşık 10 dönümlük alana yüzlerce fidan dikilirken, dikilen fidanların ise cezaevi personeli tarafından sulanarak, korunacağı belirtildi.

Adalet Bakanlığı Başkontrolörü Hüseyin Erdem, etkinlikte yaptığı konuşmasında Türkiye genelinde birçok il ve ilçede fidan dikimi yaptıklarını belirtti. Elbistan'da bulunmaktan ve böyle bir organizasyonda görev almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdem, 'Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'nün Orman Bakanlığı ile işbirliğinde fidan dikimi yapılıyor. Ben de denetim için buraya gelmiştim, hiç olmazsa 150, 300, 500 ağacım olsun istedim. Bu ön çalışma, inşallah bu çalışmayı daha da genişleteceğiz. Yeni nesillere, sağlıklı ve mutlu olmaları için ağaç dikmelerini, en azından dikilen ağaçları korumalarını tavsiye edeceğim' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ta cezaevi önüne fidan dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN