Minik ellerden taş gibi sanat

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Antalya Gençlik Merkezi bünyesinde açılan taş boyama kursuna katılan çocuk ve gençler, taşları sanat eserine dönüştürüyor

Antalya Gençlik Merkezi bünyesinde açılan taş boyama kursuna katılan çocuk ve gençler, önce Konyaaltı sahilinden taş topluyor, daha sonra da çeşitli tekniklerle boyayarak çakıl taşlarından sanat eserleri yaratıyor.

TAŞ BOYAMA KURSU

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kentlerde faaliyet gösteren gençlik merkezleri, 26 yaşına kadar çocuk ve gençleri eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel etkinliklerle kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyor. Çocuk ve gençler bu merkezlerde hem kendilerini ifade etmeyi öğreniyor hem de sanat, bilim, spor gibi alanlarda gelişim sağlıyor. Merkezde açılan taş boyama kursunda çocuk ve gençler önce Konyaaltı sahilinden uygun özelliklerde taşlar topluyor, daha sonra bu taşları çeşitli tekniklerle boyayarak sanat eserlerine dönüştürüyor. Kursiyerlere taş boyama eğitimi veren resim öğretmeni Bihter Taçtan, yapmayı düşündükleri resme göre taşlar seçtiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik ellerden taş gibi sanat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN