Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SİT alanında vur patlasın çal oynasın!

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Düden Şelalesi mevkiindeki SİT alanı üzerine düğün salonu yapmak isteyen kişilerin foyasını saldırıya uğrayan Saban Akdeniz ekibi ortaya çıkardı

Düden Şelalesi mevkiindeki SİT alanı üzerine düğün salonu yapmak isteyen kişiler, Kepez Belediyesi ile Antalya Arkeoloji Müzesi'ne takıldı. Gelen ihbarları değerlendiren yetkililer, işletme sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Geçmiş yıllarda gece kulübü olarak işletilen mekanda silahlı çatışma çıkmış ve iki kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan olayların ardından kapatılan işletme, yapılan tadilat çalışmalarının ardından Albayrak Düğün Salonu adı altında tekrar hizmete açılmak istendi. İşletmeciler, tadilat çalışmaları sırasında düğün salonunun sınırlarını arazinin bitişiğinde olan ve SİT alanı ilan edilen bölgeye doğru genişletmeye başladı. SİT alanı üzerindeki ağaçların kesilerek inşaat faaliyetlerinin başladığını gören bölge sakinleri, durumu hemen yetkili makamlara ihbar etti. Aldıkları ihbarı değerlendiren Kepez Belediyesi ile Antalya Arkeoloji Müzesi yetkilileri söz konusu alanda incelemelerde bulunarak, şahısların SİT alanı ilan edilen bölgede izinsiz bir şekilde inşaat faaliyetinde bulunduğunu tespit etti.

SAVCILIĞA SEVK EDİLDİ

Hazırlanan raporlarda Albayrak Düğün Salonu adı altında açılması planlanan işletmenin sınırlarının SİT alanı olan bölgeye doğru izinsiz bir şekilde genişletildiği ve çivi dahi çakılması yasak olan yerde inşaat faaliyetlerinin sürdürüldüğü belirtildi. Antalya Arkeoloji Müzesi ve Kepez Belediyesi yetkilileri işletme sahibi F.K.'nın, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nun 9 ve 16'ncı, Türk Ceza Kanunu'nda 5237/184 maddesini ihlal ettiği gerekçesi ile Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

SALDIRDILAR

Yaşanan tüm bu gelişmeleri kamuoyuna sunmak ve tarihi değerleri kendi çıkarları uğruna yok eden kişileri toplumun huzuruna çıkarmak için söz konusu alana giden Sabah Akdeniz ekibi, işletme sahibi F.K. ve çalışanlarının saldırısına uğradı. Kurum yetkililerinden 1 gün sonra bölgeye giden Sabah Akdeniz ekibi, halen devam eden inşaat çalışmalarını fotoğraflamak isterken M.O., F.K., S.K. ve A.K. tarafından darp edildi. Saldırganlar Sabah Akdeniz ekibine silah çekti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SİT alanında vur patlasın çal oynasın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN