Gebe Okulu'nda zil çaldı

Medical Park Antalya Hastanesi'nde açılan 'Gebe Okulu'nda dersler başladı. Derslere anne adaylarının yanısıra baba adayları da katılıyor

Giriş Tarihi: 15.9.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi halk eğitimi ve sağlığına verdiği önem doğrultusunda düzenlediği gebe okulu projesinde, ikinci dönem ders zili 7 Eylül tarihinde çaldı. Derse gelen anne ve baba adayları, böyle bir eğitimin gerekli olduğunu, ayrıca herkesinde bu eğitimlere katılması gerektiğini belirterek, derslerin hem keyifli hemde öğretici olduğunu söyledi.

DİYETİSYEN REHBER

Eğitimlere, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarının yanı sıra, Kadın Hastalıkları konusunda da uzman doktorlar katılarak, anne adaylarının merak ettiği konularda gerekli bilgilendirmeleri yapacaklar. Ders programı kapsamında gebeleri takip edecek olan bir diyetisyen de kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik edecek. Diyabet eğitim hemşiresi tarafından gebelerin kan şekeri takip edilerek, eğitim verilmesinin yanında, anestezi hekimleri tarafından da doğum anestezisine yönelik bilgilendirmeler yapılacak. Ayrıca, gebe okulu eğitimcisi tarafından egzersizler yaptırılarak anne adaylarının doğuma hazırlanmalarına yardımcı olunacak.

BABALARA DA AÇIK
Doğuma hazırlık, uygulamalı yenidoğan bebek bakımı, lohusalık, gebelik sonrası beslenme gibi bir anne adayının ihtiyaç duyduğu her konu, Gebe Okulunun dersleri arasında olacak. Babaların da katılabileceği Gebe Okulundan mezun olan gebelerimize "Bilgili ve Bilinçli Anne Adayı" diploması verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebe Okulu'nda zil çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN