Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlçe ve köylere çıkarma

Giriş Tarihi: 16.9.2013

Ak Parti Antalya Milletvekili Samani, İl Başkanı Köse ve ekibi, Finike ilçesi ile belde ve köylerine çıkarma yapıp halkın sorunlarını dinledi

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, İl Başkanı Mustafa Köse ve teşkilat mensuplarıyla birlikte Finike ilçesi ile belde ve köylerini ziyaret etti. İlk olarak ilçede esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, daha sonra belde ve köylere de gitti. İl başkanı ve partililer ile birlikte vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Samani, Büyükşehir yasasının faydalarını anlatarak, ilçe, belde ve köylerde yaşayan vatandaşlar için daha iyi hizmet, daha fazla kolaylık sağlanacağını söyledi.

ŞARTLAR EŞİT OLUR
Samani, "Antalya'ya baktığımızda sahiller ile Toroslar'ın arkasındaki farkı çok net bir şekilde görüyoruz. Yeni çıkan Büyükşehir Yasası ile Torosların arkasında yaşayan vatandaşlarımızın şartlarını da sahillerde yaşayan vatandaşlarımızın şartlarıyla eşitlemeye çalışacağız. Daha fazla hizmetin getirilmesinin önü açılmış oldu, imkanlar daha da artırıldı" dedi. Beraberindeki partililer ile birlikte Ernez Köyü'ne giden Samani, vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.

BAŞKAN KÖSE'DEN ÖRNEK

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise Büyükşehir Yasası'nı bir örnekle anlatıp, "Büyükşehir Belediyesi'ne şu anda devlet tarafından 500 milyon civarında bir kaynak aktarılıyor. Büyükşehir yasası ile bu miktar iki katına çıkıyor. Yasa, bu kaynağın yüzde 10'unu köylere yatırım olarak harcanmasını hükmediyor. Bu da demek oluyor ki; İl Özel İdaresi'nin, Antalya'nın tüm ilçe ve köylerine yatırım bütçesi kadar yatırımı sadece Finike'nin köylerine yatırım yapılabilecek. Böylece; ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimizde ne su sıkıntısı, ne yol sıkıntısı, ne de elektrik sıkıntısı kalmayacak" diye konuştu. AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ile AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve beraberindekiler daha sonra Dağbağ, Çamlıbel, Yazır köylerini ve Ördübek yaylasını ziyaret ederek Finike'deki programlarını tamamladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçe ve köylere çıkarma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN