Üzüm üreticilerinin kuyruk çilesi

'te Suma Fabrikası'na üzüm teslim etmek için traktörleriyle sıraya giren üreticiler, 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Giriş Tarihi: 17.9.2013 10:19
ve ilçeleri ve köylerindeki üzüm üreticilerinin ürünlerini Suma Fabrikası'na vermek için uzun kuyruk oluşturdu. Kilis'teki ürün teslimatı çileye dönüştü. Fabrikaya üzüm vermek için günlerdir bekleyen üretici ne yapacağını şaşırdı. 3 gündür sıra bekleyen üreticiler, yaklaşık 5 kilometrelik traktör kuyruğu oluşturdu.

Gece traktörlerinin üzerinde uyuyan üreticiler, satacakları üzümün parasının yarısının traktör kirasına gittiğini belirterek, "Yıllardan beri üzüm üreticisinin yüzüne bakan yok. Fabrika önünde günlerdir ürettiğimiz üzümü vermek için bekliyoruz. Traktör kuyruğu 5 kilometreyi aşarak çevre yolunu buldu. Üzüm üreticileri ile ilgilenen ne siyasetçi var ne de bir başkası. Üzüm nasıl meydana geliyor, bilen yok. Bir kilo yaş üzüm bir bardak çay parası bile etmiyor. Bu çektiğimiz rezilliğe bu fiyatlar değmez. Suma Fabrikası'na maliyetinin altında üzüm veriyoruz. Üzüm üreticisinin sahibi yok" iddialarında bulundu.

Öte yandan Suma Fabrikası yetkilileri, üreticilerin üzümlerini almak için 16 saat çalışıldığını, bu yıl önceki yıllara oranla rekoltenin fazla olması yüzünden yoğunluk yaşandığını, üzümünü fabrikaya vermek için sırası gelmeyen veya geçenlerin üzümlerini getirmeleri nedeniyle yoğunluk oluştuğu birkaç gün içerisinde kuyruğun sona ereceğini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzüm üreticilerinin kuyruk çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN