Turizme hizmet edecek

Üç Adalar'da dalış turizmine katkı için hurdaya çıkarılmış askeri kargo uçağının test dalışı yapıldı

Giriş Tarihi: 18.9.2013
1942 yılında imal edilen Türk Hava Kuvvetlerine bağlı olan ve Kıbrıs Barış Harekatı'na katılmış C 47 tipi kargo uçağının test dalışı gerçekleştirdi.

ALTI SAAT SÜRDÜ

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı işletme Birliği (GATAB), yakında zamanda gerçekleşecek etkinlik öncesi uçağı karadaki konumundan taşıyarak denizle buluşturdu. Tekirova yakınlarında bekleyen uçak önce özel araçlarla denizin kıyısına taşındı. Ardından burada profesyonel ekiplerce denizde taşınması ve denize sürüklenmesi sağlandı.

TEST DALIŞI YAPILDI

Yakın zamanda üst düzey protokolün katılımıyla gerçekleşecek etkinlik öncesi test amacı taşıyan daldırma işlemi yaklaşık 6 saat sürdü. Üç Adalar'ın su altı turizmine katkı vermesi amacıyla Tekirova'ya özel izinlerle getirilen Kıbrıs Fatihi, yakın zamanda üst düzey protokolün katılımıyla gerçekleşecek bir organizasyonla Üç Adalar'da dalış turizmine hizmet verecek. Bulunduğu denizin dibinden tekrar deniz yüzeyine çıkarılacak olan uçak düzenlenecek etkinlikle ebediyen hizmet edeceği Üç Adalar'da deniz dibine daldırılacak. Kargo uçağının daha önce planlanan batırılması işlemi o dönemdeki şehit haberleri nedeniyle ertelenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizme hizmet edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN